captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – poetas Tomas Venclova

„Žmogus mato tik tai, kas jau praėjo. Tai štai matydamas tą kelią, kuris tolsta, galiu pasakyti, kad man sekėsi: niekada nepasitraukiau iš savo profesijos, dirbau, ką norėjau, ir kažką gyvenime padariau. Nors apie tai, žinoma, turiu spręsti ne aš“, – sako 80-mečio jubiliejų pasitinkantis poetas, eseistas, literatūros tyrinėtojas prof. Tomas Venclova.
Poetas Tomas Venclova. BNS nuotr.
Poetas Tomas Venclova. BNS nuotr.

Birštone vyksta diskusijų festivalis „Būtent!“. Visiems atvirame ir nemokamame renginyje diskutuojama aktualiomis visuomeninėmis, mokslo, kultūros, verslo temomis. Plačiau apie festivalį kalbėsimės su Atviros Lietuvos fondo valdybos nariais – pirmininke prof. Milda Ališauskiene ir prof. dr. Justinu Žilinsku.

Kaip ir kokie lietuviai pakeitė Islandijos teatrą? Kaip Nevadoje, dykumoje, vykstantis festivalis „Burning Man“ nuo kelių bendraminčių idėjos tapo žiūrovus iš viso pasaulio sutraukiančiu renginiu? Apie tai – užsienio kultūros naujienose.

„Man post-tiesa labai asmeniškai susijusi su dabartiniu pasauliu, kaip jaučiame tikrovę. Šiandien tiesa nustojo būti tiesa, svarbiu gyvenimo kriterijumi, ji tik interpretuojama. Ir mes susitaikėme su tuo, kad negalime sužinoti tiesos, jos patikrinti", – sako lenkų režisierius Lukaszas Twarkowskis, Nacionalinio dramos teatro scenoje pristatantis spektaklio „Lokis“ premjerą.

Komentaro autorė socialinių mokslų daktarė Irena Alperytė kviečia švęsti Tarptautinę grožio dieną.

„Mums rūpi žmogaus pavertimas krepšeliu. Turbūt skaudžiausiai padarinius matom švietimo srity“, – sako viena iš parodos „Krepšelis ir kiti demonai“ autorių keramikė Jurgita Jasinskaitė. Reportažas iš parodos Lietuvos dailininkų sąjungos galerijoje.

„Poezija labai populiari, ją daug kas rašo. Tačiau daug tekstų rašomi nežinia kam ir kodėl. Aš nesu didelis tokio mėgėjiško užsiėmimo šalininkas. Mano manymu, poezija vis dėlto turi atlikti tam tikrą visuomeninį vaidmenį: aš noriu paveikti skaitytoją ir kažką pasakyti apie pasaulį, kuris mane supa", – tradicinėje laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ apie poeziją, kūrybą, gyvenimo kelią mintimis dalijasi poetas, literatūros mokslininkas prof. Tomas Venclova.

Ved. Gailutė Jankauskienė.

„Kultūros savaitė“ – rugsėjo 9  d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama rugsėjo 10 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...