captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: ar sušilę orai nekenkia žieminiams pasėliams?

Iki Kalėdų žiemiški orai buvo palankūs žiemkenčiams, bet dabar atšilo, nutirpo sniegas, pastarosiomis dienomis gausiai palijo. Kaip patys žemdirbiai vertina pasėlių būklę? Pokalbis su Skuodo, Rokiškio, Varėnos ir Ignalinos rajonų ūkininkais.
Laidos vedėjas Arvydas Urba.
Laidos vedėjas Arvydas Urba.

Pastaraisiais metais gamta vis dažniau siunčia žemdirbiams išbandymų: iki Kalėdų žiemiški orai buvo palankūs žiemkenčiams, bet dabar atšilę orai, nutirpęs sniegas ir pastarosiomis dienomis gausus lietus sudaro nepalankias sąlygas žiemojantiems augalams. Kokios jos skirtinguose šalies regionuose, kaip patys žemdirbiai vertina pasėlių būklę? Pokalbis su Skuodo, Rokiškio, Varėnos ir Ignalinos rajonų ūkininkais.  

Aktyvūs žmonės visuomet randa kuo užsiimti, rūpinasi ne tik savo, bet ir kitų reikalais. Tai patvirtina Akmenės rajono Klykolių kaime gyvenantys Antanina ir Domas Plienai. Jie, net ir sulaukę garbaus amžiaus, gyvena įdomiai, rūpinasi kaimo reikalais, o iš lopinėlio žemės prie namų gauna ir papildomų pajamų. 

Rubrika „Diena kaime“ šią savaitę su ūkininku-visuomenininku Zigmu Aleksandravičiumi. Jis gerai žinomas ne tik Kupiškio rajone, aktyvus pilietis, nebijantis drąsiai ir argumentuotai pakritikuoti valdžią, visuomet turintis pasiūlymų. Agronomo išsilavinimą turintis Zigmas šaknis įleido Puožo kaime, kur gyvena su šeima, o gretimame Juodpėnų kaime įkūrė šiuolaikinio modernaus ūkio centrą. 2000 ha augalininkystės ūkyje Zigmas tvarkosi su sūnumi Gediminu, o žmona Irena atsakinga už  ūkio buhalteriją. Kaip praėjo šventės Aleksandravičių šeimoje, koks buvo savaitgalis? 

Ved.  Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – pirmadienį, sausio 7 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...