captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: kodėl į didžiuosius ekranus grįžta kino klasika?

„Pasigendu platesnio požiūrio į klasikinį kino periodą. Paprastai prisimenami 6–8 dešimtmečių filmai, o ankstyvieji, prieškariniai, nebyliojo kino pavyzdžiai rodomi itin retai“, – teigia ankstyvojo kino festivalio „Pirmoji banga“ sumanytojas Aleksas Gilaitis.
Ankstyvojo kino festivalio „Pirmoji banga“ sumanytojas Aleksas Gilaitis.
Ankstyvojo kino festivalio „Pirmoji banga“ sumanytojas Aleksas Gilaitis.

„Aš gyvenu Lietuvoje, Marius – Vokietijoje. Galvojome, kaip kūrybingai ir naudingai išnaudoti mus skiriantį atstumą ir laiką. Reikia susirašinėti koliažais!“ – sako Paulius Miliauskas, kartu su Mariumi Lelka pristatantis naujausią dueto „2 easy fashion“ koliažų parodą „Q&A“.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Mykolo Drungos užsienio kultūrinės spaudos apžvalgos tema – naujasis daiktiškumas šveicarų tapyboje – epochinė paroda Vintertūre (Šveicarija).  

„Neretai girdime posakį, kad nauja yra gerai pamiršta sena. Vis dėlto „Pirmosios bangos“ filmams jis tinka ne iki galo, nes dauguma jų Lietuvoje, o gal net ir visame regione, niekada nebuvo rodyti. Būtent todėl šių metų atrankos kriterijumi tapo ne tiek kūrinių istorinė vertė, kiek jų šiuolaikiškumas, aktualumas šiandienai“, – pasakoja festivalio sumanytojas Aleksas Gilaitis. Apie kino klasiką didžiuosiuose ekranuose pokalbis studijoje su A. Gilaičiu, „Skalvijos“ kino centro direktore Vilma Levickaite ir VšĮ Kinfo.lt vadove Lina Sakalauskaite pokalbis studijoje. 

Ved. Alma Valantinienė.

„Ryto allegro“ rugsėjo 7 d., ketvirtadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...