captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Žmonės ir idėjos“: didelė socialinė pažanga

Pasauliniame Socialinės pažangos indekse Lietuva ketvirtajame dešimtuke iš 128 valstybių. Mityba ir būtinoji medicinos pagalba, pradinis išsilavinimas, vanduo, informacijos prieinamumas – tai sritys, kuriose Lietuvos rodikliai aukščiausi.

Žemiausius įvertinimus surinkusios sritys – tolerancija, žmonių sveikata, aukštesnio išsilavinimo prieinamumas, asmeninės laisvės ir pasirinkimas bei aplinkos kokybė. Būstas, tiksliau, jo neturėjimas, mirtys nuo gyvenimo būdo ligų ir savižudybės – kritinės sritys. Bendrai Lietuvos socialinė pažanga vertinama kaip didelė. Panaši, kaip kaimyninių valstybių, ne tokia didelė, kaip Skandinavijos šalių, Naujosios Zelandijos ar Slovėnijos.

Socialinės pažangos indeksas, rodantis, kaip valstybės tenkina piliečių poreikius, gerovę matuoja ne pagal ekonominius rodiklius, o pagal socialines ir aplinkos pasekmes.

Kai problemos jau ne kartą įvardintos, kokie galėtų būti jų sprendimai? Daugiau pinigų skaudžiausioms sritims? Tačiau daugiau pinigų ne visada pagerina situaciją. „Kiek milijardų skirta mažinant kaimo socialinę atskirtį, ten, kur daugiausia skirta pinigų, didžiausia emigracija“, – sako Lietuvos jaunųjų ūkininkų ir jaunimo sąjungos viceprezidentas Vytautas Buivydas.

„Žmonės ir idėjos“ – rugsėjo 6 d., trečiadienį, 14.05 val. per LRT KLASIKĄ, kartojama 00.00 val. ir sekmadienį, rugsėjo 10 d., 11.05 val.

 

Ved. Audra Girijotė

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...