captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: kaip keistis turi operos žanras?

„Kai pradėjome Lietuvoje kurti operas su Juozu Statkevičiumi ir Gintaru Rinkevičiumi, opera buvo užsistovėjusi, pasilikusi labai klasikiniame lauke“, – sako režisierė, Vilnius City Opera meno vadovė Dalia Ibelhauptaitė.
Režisierė<br> Vilnius City Opera meno vadovė Dalia Ibelhauptaitė. BNS nuotr.
Režisierė
Vilnius City Opera meno vadovė Dalia Ibelhauptaitė. BNS nuotr.

„2017-ųjų Galerijų dienų tema ‒ legenda/-os. Šiuo atveju sąvoka „legenda“ pasirinkta, turint omeny, asmenis ir įvykius, apie kuriuos pinasi pasakojimai, o gal tie asmenys patys kūrė istorijas Klaipėdai“, – sako „Galerijų dienų #3“ Klaipėdos kultūros kvartale vadovė Skaistė Marčienė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Skaitymas padeda formuluoti mintis. JAV literatūra įtraukiama net į tiksliųjų mokslų programas, ypač į tas, kurios susijusios su psichologija. Literatūros kūriniai moko, kaip spręsti konfliktus“, – rubrikai „Kalbos rytas“ sako VU Filologijos fakulteto Anglistikos, romanistikos ir klasikinių studijų instituto Prancūzų filologijos studijų programos komiteto pirmininkas prof. Vytautas Bikulčius.

„Kai pradėjome Lietuvoje kurti operas su Juozu Statkevičiumi ir Gintaru Rinkevičiumi, opera buvo užsistovėjusi, pasilikusi labai klasikiniame lauke, – sako režisierė, Vilnius City Opera meno vadovė Dalia Ibelhauptaitė. – Žanrą reikėjo keisti: Vakarų Europoje į operą atėjo kino režisieriai, teatro režisieriai (aš ir pati esu atėjusi iš teatro režisūros). Nesinorėjo, kad Lietuva atsiliktų. Todėl dabar galime pasidžiaugti, kad turime labai įvairų žiūrovą – nuo paties neturtingiausio iki to, kuris gali sau daugiau leisti, nuo jauno žmogaus iki pagyvenusio. Kol visi kalbėjo, kaip reikia grąžinti išvykusį jaunimą, mes 10 metų dirbome darbą. Dabar galime pasidžiaugti, kad ne tik šita solistų karta išauginta, bet ir jaunoji karta atėjo.“ Apie operos vietą ir kaitą modernioje visuomenėje ir popkultūroje ir naują VCO sezoną – pokalbis su režisierie Dalia Ibelhauptaite.

Ved. Birutė Rutkauskaitė.

„Ryto allegro“ rugsėjo 6 d., trečiadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...