captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – apie pirmą fantastinį lietuvių filmą

„Kūriau filmą apie aistrą, apie meilę. Kaip ir ką mes mylime: ar save kitame žmoguje, ar įsivaizduojamą žmogų, ar tikrai mylime kitą ir kada sugebame jį pamatyti“, – sako filmo „Aurora“ režisierė Kristina Buožytė.
Jurga Jutaitė<br> Marius Jampolskis<br> Kristina Buožytė. Filmo „Aurora“ kūrėjų nuotr.
Jurga Jutaitė
Marius Jampolskis
Kristina Buožytė. Filmo „Aurora“ kūrėjų nuotr.

„Kūriau filmą apie aistrą, apie meilę. Kaip ir ką mes mylime:  ar save kitame žmoguje, ar įsivaizduojamą žmogų, ar tikrai mylime kitą ir kada sugebame jį pamatyti“, – sako filmo „Aurora“ režisierė Kristina Buožytė. 

Sausio 6 dieną minime vieno žymiausių XX amžiaus rašytojų Vinco Mykolaičio-Putino 120-ąsias gimimo metines. Radijo archyvo įrašai. 

„Noriu, kad knygą paskaitytų ir tie, kurie paprastai knygų neskaito. Kad paaugliai sužinotų, jog ir po karo tęsiasi kančių šleifas“, – sako rašytojas Alvydas Šlepikas, kurio romanas „Mano vardas Marytė“ dalyvauja Metų knygos rinkimuose. 

Krepšelis vaikšto paskui mokinį, tačiau ką už tuos pinigus pirkti sprendžia mokykla. Ar visada galvojama tik apie mokinį? Nesibaigiančios švietimo reformos peripetijas nagrinėja Raminta Jonykaitė. 

Kas atsitinka, kai mokesčių mokėtojas staiga ima reikalauti, kad už jo sumokėtus mokesčius būtų kokybiškai dirbama? Tokią situaciją kultūros komentare modeliuoja meno kritikas Vaidas Jauniškis. 

Tęsiame pasakojimų ciklą „Pasaulio literatūros premijos“. Laimantas Jonušys apie Vokietijos literatūrines premijas. 

Laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ – pasakojimas apie pirmąjį lietuvių fantastinį filmą „Aurora“. Pokalbis su režisiere Kristina Buožyte ir aktore Jurga Jutaite. 

Ved. Jolanta Kryževičienė

„Kultūros savaitė“ – sausio 05 d., šeštadienį, nuo 09.03 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ. Laida kartojama sausio 06 d. 00.05 val. 

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...