captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Pasaulio laikas“: uragano „Harvey“ priminimas apie klimato kaitą ir japonų reakcija į Š. Korėjos bandymus

Uraganas „Harvey“ – skaudi klimato kaitos ignoravimo pamoka. Birželio mėnesį britų žiniasklaidos priemonės „The Guardian“ straipsnis skelbė: „Hiustonas baiminasi klimato kaitos katastrofiškų potvynių. Nereikia klausti, ar tai tiesa, o kada tai įvyks.“ Iki potvynių viskas klostėsi panašiai kaip filmuose apie gamtos katastrofas – klimatologai perspėja valdžią apie besiartinančią katastrofą, o valdžia ignoruoja perspėjimus arba dedasi užsiėmusi svarbesniais reikalais. Tačiau priešingai nei filmų scenarijuose, net ir užklupus uraganui, politikai ir žiniasklaida kol kas neakcentuoja, kad stichija sukėlė didesnę žalą, nei tikėtasi, nes nėra užtektinai diskutuojama apie klimato kaitos padarinius. Taip teigia aplinkosaugininkai.
AFP/Scanpix nuotr.
AFP/Scanpix nuotr.

Milijonai Lotynų Amerikos gyventojų, kurie kalba kitomis nei ispanų ar portugalų kalbomis, kasdien susiduria su kalbine atskirtimi. Iš visų Lotynų Amerikos šalių didžiausią susirūpinimą kelią Peru, kurioje lingvistinė atskirtis itin ryški.

Po to kai Šiaurės Korėja atliko balistinės raketos bandymą virš Japonijos, Vakarų lyderiai svarsto, kokių dar priemonių imtis, kad pažabotų Kim Jong-uno režimo keliamą pavojų. Ar sankcijos ir tarptautinis pasmerikimas leidžia japonams pasijusti saugesniems?

Ved. Vita Ličytė.

Sekmadienį, rugsėjo 3 d., 12.10 val. per LRT RADIJĄ.

Kartojama pirmadienį 00.05 val.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...