captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – Nomeda ir Šarūnas Saukos

„Žiūriu į Nomedos gėlių šiupšynus ir galvoju, kad taip nesugebėčiau. Nomeda – tapytoja“, – sako dailininkas Šarūnas Sauka. O Nomeda Saukienė tęsia: „O tu – mąstytojas. Aš irgi nesugebėčiau kaip tu. Taip ir einam kartu.“
Nomeda Saukienė jubiliejinės parodos atidaryme Dusetose. V. Visockienės nuotr.
Nomeda Saukienė jubiliejinės parodos atidaryme Dusetose. V. Visockienės nuotr.

„Daug kas vengia domėtis ankstyvuoju kinu, kadangi jis nespalvotas, neįprasta kalba, tačiau festivalis griauna šį stereotipą: kino istorijos pradžia intriguojanti ir ne ką mažiau aktuali nei šiuolaikinis kinas“, – teigia kino istorikė Lina Kaminskaitė-Jančorienė, pristatanti ankstyvojo kino festivalį „Pirmoji banga“.

„Kažkada išgirdau tokį patarimą: jeigu nori, kad tavo fotografija patiktų žmonėms, stenkis, kad joje būtų vandens“, – juokauja fotografas, festivalio KAUNAS PHOTO organizatorius Mindaugas Kavaliauskas. Šiemet festivalio tema – vanduo. Fotografai į vandenį pažvelgs ne tik kaip į gražų objektą, bet ir kels jautrius klausimus.

„Vilko vaikų istorija nėra tai, kas įvyko ir baigėsi prieš septyniasdešimt metų. Mūsų likimai iš dalies nulemti kitų kartų, tad žvelgiu į anksčiau buvusių žmonių gyvenimus, kad suprasčiau dabartį“, – sako Vingio parke vyksiančių asmeninių teatro seansų „Vokietukai“ autorė Sonya Schönberger.

Pasitinkant naujus mokslo metus – menotyrininkės Agnės Narušytės komentaras.

Užsienio kultūros naujienose – apie Italijoje prasidėjusį vieną seniausių pasaulyje Venecijos kino festivalį ir ilgai tuščią stovėjusį, pirmąją ekspoziciją atvėrusį Palestiniečių muziejų Vakarų krante. 

„Manęs nuolat klausia, kodėl tapau gėles. Sugalvojau atsakymą, kad radau sritį, kurioj galiu būti Saukienė. Bent čia niekas nesako, kad kopijuoju Sauką“, – sako jubiliejinę parodą Dusetų dailės galerijoje atidariusi tapytoja N. Saukienė. Lankysimės pas Dusetose gyvenančius dailininkus N. ir Š. Saukas.

Ved. Raminta Jonykaitė.

„Kultūros savaitė“ – rugsėjo 2 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama rugsėjo 3 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...