captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: reportažas iš Krakių Mikalojaus Katkaus gimnazijos

„Mūsų gimnaziją mes kildiname iš labai senų laikų, tai būtent švietimo pirmoji mokykla Krakėse buvo įkurta paties Mikalojaus Daukšos, Lietuvos raštijos pradininko, 1579 metais. Būtent tais pačiais metais kaip ir Vilniaus universitetas. Čia dirbo du mokytojai ir mokėsi dvylika mokinių. Paminint 400 metų jubiliejų, Krakėse, turbūt vieninteliame Lietuvos miestelyje, buvo pastatytas paminklas pirmajai mokyklai“, – pasakoja Kėdainių rajono Krakių Mikalojaus Katkaus gimnazijos direktorius Alanas Magyla.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

„Šiemet jau keturioliktą kartą vyks Europos žydų kultūros dienos, o jų tema – „Diaspora ir paveldas. Štetlas“. Žodis „štetlas“ prieš apytikriai tūkstantį metų Europoje susiformavusia jidiš kalba reiškia „miestelis“. Štetlu galima vadinti tik miestelį, kuriame litvakai sudarydavo iki pusės, o neretai ir daugiau gyventojų, ir kur buvo juntama litvakiškos energijos ir verslumo atmosfera“, – aiškina Nijolė Narbutaitė, Kultūros paveldo departamento Registro tvarkymo ir edukacijos skyriaus vyr. specialistė.

Kultūros savaitraščių apžvalga.

„Paribys yra kaip tik ta vieta, kur kiekvienas žmogus gali ateiti su savo indėliu ir išeiti iš čia kažką gavęs iš kitos kultūros. Tai ir yra mūsų kasdienis darbas“, – mintimis dalijasi „Menų, kultūrų ir tautų paribių“ centro Krasnagrūdoje darbuotoja Božena Bartosiewicz.

„Mūsų gimnaziją mes kildiname iš labai senų laikų, tai būtent švietimo pirmoji mokykla Krakėse buvo įkurta paties Mikalojaus Daukšos, Lietuvos raštijos pradininko, 1579 metais. Būtent tais pačiais metais kaip ir Vilniaus universitetas. Čia dirbo du mokytojai ir mokėsi dvylika mokinių. Paminint 400 metų jubiliejų, Krakėse, turbūt vieninteliame Lietuvos miestelyje, buvo pastatytas paminklas pirmajai mokyklai“, – pasakoja Kėdainių rajono Krakių Mikalojaus Katkaus gimnazijos direktorius Alanas Magyla. Reportažas iš Kėdainių raj. Krakių miestelio.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ rugsėjo 1 d., penktadienį, nuo 8.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...