captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: Girkalnio pagrindinės mokyklos šeštokai – geriausi Europoje!

Praėjusiais mokslo metais vykusiame tarptautiniame projekte „Darvino pėdomis“ Raseinių rajono Girkalnio pagrindinės mokyklos šeštokai kartu su bendraamžiais iš Atėnų tarp beveik 600 Europos mokyklų tapo nugalėtojais. 12 vaikų gavo planšetinius kompiuterius, mokytojos važiuos į Maltą pristatyti savo patirties. Kaip pavyko tapti nugalėtojais? Kokių planų ateičiai turi anglų kalbos mokytoja Loreta Vaičiuliene ir biologijos bei chemijos mokytoja Raminta Sakavičienė?

Lazdijiškis Linas Kreiza – jaunas žmogus. Ekologinį ūkį kurti nusprendė jau įgijęs elektronikos inžinieriaus specialybę. Ne kiekvienas tam ryžtųsi, bet Linas nesijaučia klydęs. Dabar ekologiškai augina aliejines kultūras, tarp jų kanapes, dar sėklinius dobilus, vikių ir avižų mišinį, ankštinius augalus. Auginant ir vietoje perdirbant produkciją praverčia įgytos žinios, o ateityje galvoja apie sudėtingesnių sprendimų įgyvendinimą.

Po savaitės ASU pirmą kartą šalyje vyks Lietuvos etnožaidynės. Tai tradiciniai judrieji liaudies komandiniai žaidimai: muštukas, ripka, kyla, lazdos plėšymas. Neįprastą renginį kartu su universitetu organizuoja Lietuvių etninės kultūros draugijos Kauno teritorinis padalinys. Išsamiau apie neįprastas varžytuves, pasiruošimą joms ir eigą pasakoja teritorinio padalinio pirmininkas Romualdas Povilaitis.

Ved. Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – penktadienį, rugsėjo 1 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...