captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Sveikata“: slogi nuotaika po švenčių gali tęstis keletą savaičių

Šventiniu laikotarpiu stresą ir liūdesį patiria nuo trečdalio iki pusės švenčiančiųjų. Kuo didesnė euforija apima per šventes, kuo intensyviau švenčiama, tuo didesnė tikimybė pulti į liūdesį šventėms pasibaigus, tuo sunkiau grįžti į kasdienybę, imtis įprastų pareigų.

Šventiniu laikotarpiu stresą ir liūdesį patiria nuo trečdalio iki pusės švenčiančiųjų. Užuot dvasiškai pasisotinus, po švenčių sunegaluoja ne vienas: kam pilvą pučia, kam skauda galvą ar skrandį, o ką kaltė graužia. Yra nustatyta: kuo didesnė euforija apima per šventes, kuo intensyviau švenčiama, tuo didesnė tikimybė pulti į liūdesį šventėms pasibaigus, tuo sunkiau grįžti į kasdienybę, imtis įprastų pareigų.

Psichologai sako, jog pats gyvenimas yra neutralus. Visus džiaugsmus ar liūdesį sukuriame mes patys – savo galvose. Kaip galėtume sau padėti išsivaduoti nuo slogių minčių ir grįžti į įprastą ritmą? Kaip praskaidrinti depresines nuotaikas laidoje kalbėsime su Rytų medicinos gydytoja Genovaite Pečiulyte.

Magnetinės audros ypač veikia širdies ir kraujagyslių ligomis sergančius žmones. Sausio mėnesį prognozuojamos 7 dienos, kuomet bus jos fiksuojamos. Patarimų žmonėms turi Vilniaus miesto klinikinės ligoninės Kardiologijos skyriaus vedėjas med. m. dr. Mykolas Biliukas.

Kaip mesti rūkyti? Patarimų ieškoma straipsniuose, knygose, klausiama jau atsisakiusiųjų šios priklausomybės. „Svarbiausia, kad žmogus pats suvoktų, jog jis nori mesti rūkyti“, – sako žolininkė Nijolė Degutienė. – O žolės gali tik padėti išvalyti organizmą nuo toksinų“.

Ved. Rasa Pekarskienė

„Sveikata“ – šeštadienį,  sausio 5 d., 11.03 val., kartojama sausio 10 d. 15.05 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...