captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: apie šiuolaikinį cirką

„Šiuolaikinis cirkas yra nepaprastai perspektyvi ir inovatyvi meno šaka, Lietuvoje jau sudominusi gausybę publikos“, – tvirtina kultūros vadybininkė Gintarė Masteikaitė.
Organizatorių nuotr.
Organizatorių nuotr.

„Sužinojome, kad yra tokie teminiai kaimai. Buvome išvykę ir į užsienį, į Lenkiją, į Čekiją, ir Lietuvoje jau pradėjo rastis. Ir 2012 metais įkūrėme „Pelėdų kaimą“ Pelėdnagiuose“, – pasakoja bendruomenės pirmininkė Virginija Vilkelienė. 

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Mykolo Drungos užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje – dvi temos: Veimaro menų festivalis, kurio tema šiemet – 100 komunizmo metų, o muzikinis akcentas S. Prokofjevo 1937 m. kantata Spalio revoliucijos 20-mečiui ir Baltijos muzikantai, Berlyne atliekantys su vandeniu susijusius Handelio, Glasso ir kitų kompozitorių kūrinius.

„Šiuolaikinis cirkas yra nepaprastai perspektyvi ir inovatyvi meno šaka, Lietuvoje jau sudominusi gausybę publikos – vertinu šį festivalį kaip labai ambicingą projektą. Jis svarbus ne tik dėl savo įvairovės, progresyvumo, socialinio aspekto, bet ir dėl svaraus indėlio į mūsų kultūros atnaujinimą“, – tvirtina tarptautinio festivalio „Naujojo cirko savaitgalis ‘17“ vadovė Gintarė Masteikaitė. Kodėl Lietuvoje, kur jau daugiau kaip 10 metų rengiami tarptautiniai festivaliai, vis dar nėra šiuolaikinio cirko trupių? Kodėl menininkai nesidomi šia meno šaka? Pokalbis studijoje apie šiuolaikinį cirką pasaulyje ir Lietuvoje su kultūros vadybininke G. Masteikaite.

Ved. Alma Valantinienė.

„Ryto allegro“ rugpjūčio 31 d., ketvirtadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...