captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: kodėl bijome „prisižaisti“?

„Žaismas yra žmogaus DNR. Ypač dabar, atsiradus virtualiai realybei, žaidimai įgalina mokytis empatijos, kurios, atrodė, išmokyti nepavyks niekada“, – sako ž aidimų kultūros parodos „GameOn“ sumanytojas ir vienas organizatorių Artūras Rumiancevas.  
Organizatorių nuotr.
Organizatorių nuotr.

„Akordeonas yra labai jaunas instrumentas. Dalis Lietuvos įsivaizduoja, kad tai yra senelių ar prosenelių instrumentas, bet iš tikrųjų jis yra labai modernus“, – apie akordeono universalumą ir griaunamus stereotipus pasakoja profesorius Kazys Stonkus. 

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Kokių pasikeitimų naujaisiais mokslo metais per lietuvių kalbos ir literatūros pamokas gali tikėtis moksleiviai? Kas sunkina lietuvių kalbos mokytojų darbą? Kuo ši moksleivių karta skiriasi nuo buvusiųjų? Su rubrika „Kalbos rytas“ – pokalbis su Vilniaus Žemynos gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja eksperte Aldona Šventickiene.

„Aplinkui dažnai girdime sakant „neužsižaisk“, „neprisižaisk“, vaikai drausminami „nežaisti su maistu“ – šie teiginiai turi daug neigiamų konotacijų. Tai yra problema, nes, mano įsitikinimu, raginti žmogų nežaisti ar liautis žaidus negalima nė vieną gyvenimo akimirką. Žaismas yra žmogaus DNR. Ypač dabar, atsiradus virtualiai realybei, žaidimai įgalina mokytis empatijos, kurios, atrodė, išmokyti nepavyks niekada, – sako žaidimų kultūros parodos „GameOn“ sumanytojas ir vienas organizatorių Artūras Rumiancevas. Žaidimai moko nenuleisti rankų patyrus nesėkmę, nes žaidžiant tenka nuolat susidurti su pralaimėjimu ir daug kartų bandyti iš naujo, kol pagaliau pavyksta pasiekti pergalę. Žaidimai taip pat lavina ne tik gebėjimą pradėti kažką naujo, bet ir iki galo pabaigti tai, ką pradėjai.“ Kodėl į kompiuterinius žaidimus iki šiol žiūrime neigiamai? Ar tokie žaidimai gali tapti pragyvenimo šaltiniu? Apie tai kalbėsimės su A. Rumiancevu ir žaidimų kūrėju Liudu Ubarevičiumi.

Ved. Birutė Rutkauskaitė.

„Ryto allegro“ rugpjūčio 30 d., trečiadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...