captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto garsai“: prieš 30 metų Lietuvoje buvo atlikta pirmoji širdies transplantacija

Iki šiol kiekviena širdies transplantacija tebėra neeilinis įvykis. Kaip sekasi mokslininkams kurti mechaninę dirbtinę širdį, kiek vilčių teikia kamieninių ląstelių tyrimai?
V. Skaraičio (BFL) nuotr.
V. Skaraičio (BFL) nuotr.

Didžiuosiuose šalies miestuose atliekant kelių, šaligatvių remontus, statant naujus statinius kertami medžiai kelia gyventojams pagrįstų klausimų ir abejonių. Aplinkos ministerija inicijuoja šia tema viešą pasitarimą.  

Antradienį vyks iškilminga ilgo nuotolio vidurinių bangų siųstuvo, kurį Lietuvai perdavė Jungtinės Amerikos Valstijos, įjungimo ceremonija.

Premjero Sauliaus Skvernelio interviu LRT RADIJUI.

Neretai sakoma, kad šiandienos jaunimui niekas neįdomu, o mokosi tik tiek, kiek reikia gerai išlaikyti egzaminus. Daug kritikos sulaukia vyresni mokytojai, kurie nesugeba ar nesistengia sudominti mokinių, nepritaiko mokymo metodų prie šiuolaikinio jaunimo įpročių. Ar lengva tai padaryti jaunam mokytojui ir kaip jį vertina mokiniai? Sigita Vegytė kalbėjosi su Vaidotu Steponavičiumi, kuris prieš vienerius metus nusprendė išbandyti istorijos mokytojo profesiją.

Šiuo metu skaičiuojama jau keli tūkstančiai atrastų egzoplanetų. Visos, būdamos labai toli nuo Žemės,  mokslininkams suteikia neįkainojamų dovanų. Kas tai yra, kodėl būtina jų ieškoti, kaip egzoplanetos padeda ieškant nežemiškos gyvybės? Godos Raibytės pokalbis su astrofizikos mokslų daktaru Kastyčiu Zubovu.

Etnologo Liberto Klimkos pastebėjimai.

„Radijo  dokumentika“ pakvies aplankyti vieną Bavarijos kaimą. Jis turi išskirtinę tradiciją, kuriai jau beveik 400 metų. Kaip ji išliko ir kaip keičiasi, keičiantis Vokietijai ir Europai, domėjosi Vaida Pilibaitytė.

Ved. Alvyda Bajarūnaitė ir Artūras Matusas. 

Rugpjūčio 29 d., antradienio, „Ryto garsai“ nuo 06.30 iki 10.00 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...