captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: apie Vilniaus knygrišių gildiją

„Anksčiau bibliotekose nuo senų knygų buvo nulupami metaliniai apkaustai, gumburai, papuošimai ir užsegimai, neva tam, kad lentynoje nežalotų greta esančių knygų, dabar toks elgesys paveldosaugos požiūriu atrodo tiesiog barbariškas. Galimybė prisiliesti prie tokių senų objektų ir gebėjimas prikelti juos naujam gyvenimui, sugrąžinti kiek įmanoma buvusį vaizdą – tikra alchemija“, – sako menotyrininkė, knygrišė Rūta Taukinaitytė-Narbutienė.
Rūta Taukinaitytė-Narbutienė.
Rūta Taukinaitytė-Narbutienė.

Šeštadienį prie Šakių ežero prasideda tarptautinis cirko festivalis „4 stichijos“, jungiantis pasaulio sandarą atspindinčias gamtos jėgas – žemę, vandenį, orą ir ugnį. Pokalbis apie tai, kaip „Cirko žiburių“ šventės virto tarptautiniu festivaliu, su renginio iniciatoriumi, Šakių cirko mokyklos vadovu Raimondu Januševičiumi.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Vasaros įspūdžiais iš šių metų Lietuvos kultūros sostinės Klaipėdos komentare dalysis menotyrininkas Ernestas Parulskis.

„Anksčiau bibliotekose nuo senų knygų buvo nulupami metaliniai apkaustai, gumburai, papuošimai ir užsegimai, neva tam, kad lentynoje nežalotų greta esančių knygų, dabar toks elgesys paveldosaugos požiūriu atrodo tiesiog barbariškas. Kitas knygrišys pasakojo apie kietviršį iš suklijuotų rankraščio lapų, kurį restauratoriui reikėjo (tuos suklijuotus septyniolika popieriaus sluoksnių) atskirti, ir dar taip, kad jie liktų įskaitomi... Na, argi ne burtai tas restauravimo procesas? Galimybė prisiliesti prie tokių senų objektų ir gebėjimas prikelti juos naujam gyvenimui, sugrąžinti kiek įmanoma buvusį vaizdą – tikra alchemija. Knygą matau ir kaip objektą, kuriame susijungia labai daug meninių ir technologinių sričių, ir kaip kolektyvinį meną, reflektuojantį tam tikro laikmečio visuomenę, ir kaip kultūros fenomeną, suvaidinusį didelį vaidmenį civilizacijų raidoje. Kita vertus, nesunku rasti požymių, rodančių, kad ir šiandien knygos tebeturi tą mistinę galią“, – sako menotyrininkė, knygrišė Rūta Taukinaitytė-Narbutienė. Pokalbis apie Vilniaus knygrišių gildiją su R. Taukinaityte-Narbutiene, Rimu Supranavičiumi ir Ieva Rusteikaite.

Ved. Juta Liutkevičiūtė.

„Ryto allegro“ rugpjūčio 29 d., antradienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...