captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: pirmadienio viktorina

Kazio Šimonio meninis pasaulis – erdvus ir šviesus. Čia žmogus gyvena vienu ritmu su didžiąja gamta. Poetiškais plastiniais vaizdais dailininkas pratęsia romantikų pradėtą istorinės praeities ir kultūros aukštinimo tradiciją. Apie Kazį Šimonį – pirmadienio viktorinoje.
Kazys Šimonis.
Kazys Šimonis.

Į muzikinius susitikimus melomanus vėl kviečia gražia tradicija tapęs Aukštaitijos vargonų muzikos festivalis. „Pabuvę muzikos pasaulyje, į kasdienę būtį grįžtame geresni ir dvasiškai stipresni“, – įsitikinusi festivalio direktorė bei meno vadovė, vargonininkė Zita Lukošiūnienė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Abu romanus sieja siekis pateikti visuomenės paveikslą – ironiškai, net sarkastiškai pavaizduoti tam tikrą jos pjūvį“, – teigia poetas, vertėjas, literatūros kritikas Marius Burokas, kalbėdamas apie perujiečio Mario Vargaso Llosos „Penki kampai“ ir lietuvės Gabijos Grušaitės „Stasys Šaltoka: vieneri metai“.

Kazio Šimonio meninis pasaulis – erdvus ir šviesus. Čia žmogus gyvena vienu ritmu su didžiąja gamta. Pro išorinę, dažnai sumodernintą kūrinių formą prasiskverbia liaudiškos pasaulėjautos atspindžiai. Iš geriausių dailininko kūrinių sklindanti kosminių erdvių šviesa žadina tauriausius jausmus, grožio ilgesį. Apie prieš 130 metų gimusį Kazį Šimonį – pirmadienio viktorinoje.

Ved. Viktoras Paulavičius.

„Ryto allegro“ rugpjūčio 28 d., pirmadienį, nuo 08.10 iki 10.00 per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...