captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – iš Vilniaus kilusi rašytoja Anna Halberstadt

„Vilnius egzistuoja mano atmintyje. Atminties miestas yra kitoks nei jis kada nors buvo iš tikrųjų: atmintis kai ką ištrina, kai ką išryškina. Atvykęs matai miesto dabartį, o kartu savo praeitį. Labai keistas pojūtis“, – sako apie Vilnių, gyvenimą jame rašanti iš Lietuvos kilusi poetė, psichologė Anna Halberstadt.
Rašytoja Anna Halberstad. D. Dirgėlos nuotr.
Rašytoja Anna Halberstad. D. Dirgėlos nuotr.

„Geriau mažiau darbų, tačiau tikrai vertų. Niekas nedraudžia statyti nykštukų aplink fontanėlį savo sode, bet objektai, kurie atsiranda viešosiose erdvėse, turi būti tinkamo meninio lygio“, – Kauno miestą papildysiančius septynis dizaino objektus vertina architektas Audrys Karalius.

Niujorko meras miesto muziejams iškėlė ultimatumą sustiprinti vadovybių rasinę ir kultūrinę įvairovę. Kaip technologijos padėjo sujungti po pasaulį pasklidusias Van Gogo saulėgrąžas? Apie visa tai – užsienio kultūros naujienose.

„Kodėl Vilnius nori turėti Libeskindo pastatą? Čia tarsi noras pasakyti, kad mes irgi turim. Bet dabar visi turi, daugybė šalių. Daug įdomiau, kuo kiekvienos šalies architektūra yra unikali“, – pastebi meno ir architektūros profesorius iš Jungtinių Amerikos Valstijų Johnas Maciuika.

Vasaros įspūdžiais iš šių metų Lietuvos kultūros sostinės Klaipėdos komentare dalysis menotyrininkas Ernestas Parulskis.

„Vos tik sodyboje pasigirsdavo Bethoveno „Adagio“, pasirodydavo mūsų šunelis ir bandydavo prisijungti. Tiesa, dainuoti jis dar neišmoko“, – apie besibaigiančios vasaros džiaugsmus, koncertus ir vargoninį turizmą po Lietuvą pasakoja vargonininkai Aušra ir Vidas Pinkevičiai.

Laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ susitiksime su literatūros forume „Šiaurės vasara“ viešėjusia iš Vilniaus kilusia rašytoja, psichologe A. Halberstadt. Lietuvių kalba pasirodė jos eilėraščių knyga „Vilniaus dienoraštis“, kurioje ji pasakoja apie savo šeimos istoriją ir patirtis Vilniuje. Kodėl, kaip rašo autorė, poreikis pamiršti tapo poreikiu prisiminti, užrašyti?

Ved. Raminta Jonykaitė.

„Kultūros savaitė“ – rugpjūčio 26 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama rugpjūčio 27 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...