captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: apie oratoriją „Vilniaus kronikos“

„Ši oratorija – tai dovana Vilniaus miestui ir jo šiandieniniams gyventojams, ko gero, dažnai nė nesusimąstantiems apie kartų kartas prieš juos gyvenusių vilniečių, kurie daugiau nei 700 metų diena iš dienos kūrė ir statė mūsų visų miestą“, – sako kompozitorius Gediminas Rimkus Rimkevičius, kartu su kūrybine komanda laukiantis oratorijos „Vilniaus kronikos“ išskirtinės metų premjeros.
Kompozitorius Gediminas Rimkus Rimkevičius. D. Barysaitės nuotr.
Kompozitorius Gediminas Rimkus Rimkevičius. D. Barysaitės nuotr.

„Kėdainiai su savo turtinga istorine praeitimi verti vadintis Radvilų miestu. Kėdainiai – agurkų miestas? Agurkai gali būti ir Agurkų šventės neatmetame, bet miestas, vienas iš trijų Lietuvoje turintis Rotušę ir autentišką istoriškai susiformavusį senamiestį, turi būti pilnas kultūros“, – įsitikinęs savivaldybės meras Saulius Grinkevičius.

Kultūros savaitraščių apžvalga.

„Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad yra informacijos perteklius, bet pasigilinus, tampa akivaizdu, kad suprantamos, aiškios ir susistemintos informacijos nėra, daugelis leidinių yra skirti psichologams, socialiniams darbuotojams – tai metodinė medžiaga“, – pirmąjį Lietuvoje smurto prevencijos komiksą „Birutė Bebaimė“ pristato Violeta Masteikienė.

„Ši oratorija – tai dovana Vilniaus miestui ir jo šiandieniniams gyventojams, ko gero, dažnai nė nesusimąstantiems apie kartų kartas prieš juos gyvenusių vilniečių, kurie daugiau nei 700 metų diena iš dienos kūrė ir statė mūsų visų miestą“, – sako kompozitorius Gediminas Rimkus Rimkevičius, kartu su kūrybine komanda laukiantis oratorijos „Vilniaus kronikos“ išskirtinės metų premjeros. Apie oratorijos Vilniui idėją, kūrybos procesą ir ieškojimus bei bendraminčių paieškas pokalbis studijoje su G. Rimkumi Rimkevičiumi, scenografe Neringa Baciuškaite, kostiumų dizainere Marija Rubavičiūte, vizualizacijų meistru Oskaru Gudu.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ rugpjūčio 25 d., penktadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...