captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: Gabija Grušaitė ir vieneri metai su Stasiu Šaltoka

„Tikriausiai daug žmonių žino tą jausmą, kai būdamas 18–19 metų svajoji apie dalykus, kuriuos norėtum turėti. Artėjant trisdešimtmečiui, didelė dauguma mūsų tuos dalykus jau turi. Ir tada ateina klausimas – ar tikrai to užtenka? Trisdešimtmečių karta nėra tik apie amžių, bet ir apie tą laiką, kai ateina noras savęs klausti nepatogių klausimų“, – sako rašytoja Gabija Grušaitė, po 11 metų gyvenimo svetur grįžusi į Vilnių ir pristačiusi antrąjį romaną „Stasys Šaltoka. Vieneri metai“.
Roberto Daškevičiaus nuotr./Knygos viršelis.
Roberto Daškevičiaus nuotr./Knygos viršelis.

„Šis festivalis yra vienas iš nedaugelio Lietuvoje, nekopijuojantis programų ir įsipareigojantis tik vienai, svarbiausiai idėjai – tam, kad žmonės išgirstų ir pamatytų naujus atlikėjus ir programas. Labai džiaugiuosi, kad penki iš šešių festivalio koncertų Lietuvoje skambės pirmą ir kol kas vienintelį kartą“, – sako festivalio „Marijampolė Music Park“ meno vadovė pianistė Eglė Kasteckaitė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Nereikėtų akcentuoti kalbos pavojaus, grėsmės, nes lietuviams yra įprasta saugoti kalbą, pabrėžti, kad ji yra kažkas ypatingo, kita vertus – nuolatinis skundimasis, kad mes iki šiol nemokame tarti, tinkamo žodžio parinkti, nemokam, nemokam, nemokam...“ – sako Vilniaus universiteto Skandinavistikos centro lektorius dr. Giedrius Tamaševičius.

„Tikriausiai daug žmonių žino tą jausmą, kai būdamas 18–19 metų svajoji apie dalykus, kuriuos norėtum turėti. Artėjant trisdešimtmečiui, didelė dauguma mūsų tuos dalykus jau turi. Ir tada ateina klausimas – ar tikrai to užtenka? Ar mums šito reikėjo? O ko mums reikėjo? Šioje visuomenėje sėkmingų žmonių problema yra ta, kad pasiekus išorinius tikslus nepajunti jokios laimės. Stasys Šaltoka yra žmogus, priėjęs tą kryžkelę, kurioje reikia pagalvoti apie vidinius tapsmus ir atsakyti į klausimą, kas aš esu kaip žmogus. Trisdešimtmečių karta nėra tik apie amžių, bet ir apie tą laiką, kai ateina noras savęs klausti nepatogių klausimų. Stasys Šaltoka – personažas, kurį daugybę kartų sutikote kur nors Jukatano naktyje, parodų atidarymuose ar vasaros festivaliuose, tai lengvai atpažįstamas nuo gyvenimo pavargęs narcizas ir cinikas, nes šiek tiek Stasio Šaltokos turime kiekvienas iš mūsų“, – sako rašytoja Gabija Grušaitė, po 11 metų gyvenimo svetur grįžusi į Vilnių ir pristačiusi antrąjį romaną „Stasys Šaltoka. Vieneri metai“.

Ved. Juta Liutkevičiūtė.

„Ryto allegro“ rugpjūčio 23 d., trečiadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...