captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: kokių stereotipų visuomenei padeda atsikratyti teatras?

„Jeigu mūsų valstybei pavyktų suvokti, kad visos mūsų galimos pagrindinės iškasenos yra mūsų galvose, mūsų mąstyme, mūsų piliečių talentuose, tų talentų puoselėjime, ugdyme, tai per kelias kartas mūsų visuomenė pasikeistų visiškai radikaliai“, – sako Nacionalinio Kauno dramos teatro vadovas Egidijus Stancikas.
L. Dirkso/unsplash.com nuotr.
L. Dirkso/unsplash.com nuotr.

„Smėlis yra puiki medžiaga pratyboms, tačiau smėlio skulptūros – masėms skirti kūriniai, čia didelių menų neprikursi“, – sako skulptorius Andrius Petkus. 

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Naujosiose medijose šuoliai iš teksto į tekstą yra jų funkcionavimo principas, reikalaujantis greito persijungimo įgūdžių. Tad ko šiandien reikia: skaitymo sprinterių ar stajerių?“ – su rubrika „Požiūris“ klausia Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto profesorė Natalija Arlauskaitė.

„Jeigu mūsų valstybei pavyktų suvokti, kad visos mūsų galimos pagrindinės iškasenos yra mūsų galvose, mūsų mąstyme, mūsų piliečių talentuose, tų talentų puoselėjime, ugdyme, tai per kelias kartas mūsų visuomenė pasikeistų visiškai radikaliai, – dabartinę kultūros politiką komentuoja Nacionalinio Kauno dramos teatro vadovas Egidijus Stancikas. – Ir mums nebereikėtų bijoti eksperimentuojant: ar būsime teisingai suprasti, ar ne. Iš visuomenės ateitų poreikis, reikalaujantis mums temptis, stiebtis link jau esamo visuomenės lygio.“ Koks vaidmuo tenka teatrams laužant visuomenėje gajus stereotipus? Kokių eksperimentų žiūrovams pasiūlys 98-as Nacionalinio Kauno dramos teatro sezonas? Kodėl Lietuvoje mažai bendradarbiauja didieji ir mažesni teatrai? Apie tai – pokalbyje su E. Stanciku.

Ved. Birutė Rutkauskaitė.

„Ryto allegro“ rugpjūčio 22 d., antradienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...