captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: pirmadienio viktorina

„Muzika turi turėti kvapą, savo gimtosios žemės kvapą“, – ne kartą sakė kompozitorius, dirigentas, pedagogas Balys Dvarionas. Ir iš tiesų, beveik visi jo kūriniai yra šio teiginio įrodymas – jie lietuviški, lengvai suvokiami, artimi ir suprantami. Apie Balį Dvarioną – pirmadienio viktorinoje.  
Balys Dvarionas.
Balys Dvarionas.

Trys patrankų šūviai vėl tradiciškai paskelbs Plungėje rengiamo tarptautinio Mykolo Oginskio festivalio pradžią. „Muzika nežino jokių sienų, ji suartina žmones, tautas ir valstybes“, – teigia ne tik gaivinančios šimtametes muzikos tradicijas, bet ir brėžiančios ateities perspektyvas šventės organizatorė, Plungiškių draugijos viceprezidentė Genovaitė Žiobakienė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Naujų knygų apžvalgoje, kurią parengė Nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos specialistė Eglė Baliutavičiūtė – dvi knygos: amerikiečių rašytojos Kimberly Brubaker Bradley istorinė apysaka „Karas, išgelbėjęs mano gyvenimą“ bei norvegų scenaristės, vaikų literatūros kūrėjos Majos Lunde romanas „Bičių istorija“.

„Muzika turi turėti kvapą, savo gimtosios žemės kvapą“, – ne kartą sakė kompozitorius, dirigentas, pedagogas Balys Dvarionas. Ir iš tiesų, beveik visi jo kūriniai yra šio teiginio įrodymas – jie lietuviški, lengvai suvokiami, artimi ir suprantami. Vienos ryškiausių asmenybių Lietuvos muzikos istorijoje gyvenimas pasižymėjo nenuilstančiu veržimusi, naujų horizontų, naujų galimybių ieškojimu. Apie prieš puspenkto dešimtmečio Anapilin iškeliavusį Balį Dvarioną – pirmadienio viktorinoje.

Ved. Viktoras Paulavičius.

„Ryto allegro“ rugpjūčio 21 d., pirmadienį, nuo 08.10 iki 10.00 per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...