captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – kino režisierius Šarūnas Bartas

„Nebūčiau kūręs to filmo, jei nebūčiau įsitikinęs, kad mes privalome viską pamatyti iš arti. Būnant vos 50 kilometrų nuo fronto linijos nesusitikti su tais žmonėmis ir nepamatyti, kaip jie gyvena, kas ten vyksta iš tikrųjų, būtų pernelyg lengvabūdiška, būtų tiesiog nesąžininga“, –- sako kino režisierius Šarūnas Bartas, kurio naujausio filmo „Šerkšnas“ premjera – jau šalies kino teatrų ekranuose.
Šarūnas Bartas. Facebook nuotr.
Šarūnas Bartas. Facebook nuotr.

„Pasekmes patirs ne tik valdininkas, kuris pasirašė kirtimus, bet ir mes visi, ir mūsų vaikai“,  – sako viena protesto organizatorių Giedrė Aleksandravičiūtė iš aplinkosaugos bendrijos „Atgaja“. Drauge su Audra Girijote keliausime į Kauną, kur siautėja medžių kirtimo vajus.

„Stalo teatro“ įkūrėja, aktorė, režisierė Saulė Degutytė vasarą gamtoje, sendaikčių turguose intensyviai ieško būsimų „aktorių“. Tad lankysimės įvairiausių, vėliau spektaklių dalimi tampančių daiktų pilnose dirbtuvėse.

„Aplink mane esantys krikščionys, kurie sako tikį Jėzumi, pasisako prieš pabėgėlius. Ką aš turiu padaryti, kad Jėzus žmones šokiruotų?“, – klausia Miuncheno populiariojo teatro meno vadovas Christian Stueckl, tęsiantis unikalią kelių šimtmečių tradiciją ir Bavarijos Oberammergau kaime drauge su bendruomene statantis spektaklį „Kristaus kančia“.

„Naujosiose medijose šuoliai iš teksto į tekstą yra jų funkcionavimo principas, reikalaujantis greito persijungimo įgūdžių. Tad ko šiandien reikia – skaitymo sprinterių ar stajerių?“ – komentare klausia Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto profesorė Natalija Arlauskaitė.

Vis daugiau muziejų ir meno galerijų ima spręsti, kaip prisitaikyti prie klimato kaitos keliamų iššūkių. Bonoje jau antrą savaitę tęsiasi Tarptautinis nebyliojo kino festivalis. Rasinės neapykantos įvykiai Šarlotsvilyje Jungtinėse Valstijose paskatino diskusijas dėl maždaug 700 istorinių paminklų likimo. Apie visa tai – užsienio kultūros įvykių apžvalgoje.

„Kiekviena informacija yra turtas, užfiksuota patirtis. Bet ją reikia atsirinkti, apdoroti savo galva, kad suprastum, kaip yra iš tikrųjų. Jei žmogus nelinkęs galvoti, jam niekas neįdomu, išskyrus jo dešrą ir jo mašiną, jis tos patirties neperims. Bet manau, kuo daugiau informacijos, tuo geriau“, – apie naujausio filmo „Šerkšnas“ filmavimo patirtis,  apie Ukrainą, karą – tradicinėje laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ kalbėsime su kino režisieriumi Šarūnu Bartu.

Ved. Gailutė Jankauskienė.

„Kultūros savaitė“ – rugpjūčio 19 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

 Laida kartojama rugpjūčio 20 d. 00.05 val.

 http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...