captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: apie meno projektą „Mano kambarys“

„Pajutome, kad laikas skirti atskirą dėmesį moterų kūrybai. Tai pasaulinė tendencija, primenanti, kad dailininkės susiduria su kitokiais iššūkiais nei dailininkai, kas neretai nustumia jas į archyvų užkampius. Todėl kuriame „Savą kambarį“, kurį suprantame kaip vietą, kur bus atidžiai įsižiūrima į dailininkių kūrybą, įsiklausoma į tai, kas mums pasakojama tvirtu balsu, ir tai, kas netikėtai praslysta“, – aiškina idėjos autorė meno kritikė Monika Krištopaitytė.
VšĮ „Lietuvos išeivijos dailės fondas“ vykdančioji direktorė Ugnė Bužinskaitė.
VšĮ „Lietuvos išeivijos dailės fondas“ vykdančioji direktorė Ugnė Bužinskaitė.

„Pagrindinis reikalavimas Pasaulinę švyturių dieną – kad prie šios šventės prisijungę švyturiai būtų atviri visuomenei. Tad kartą per metus turime unikalią progą aplankyti vieną ar kitą švyturį. Šventosios švyturys, kurio 70-ąjį jubiliejų minėsime – vienas iš aukščiausių. Jis – atviras, todėl reikia drąsos norint į jį įkopti. Tad pasiilgusiems adrenalino rugpjūčio 19 dieną bus puiki proga patirti neišdildomų įspūdžių", – sakė švyturių entuziastas Aidas Jurkštas.

Mėnraščio „Metai“ apžvalga su vyriausiuoju redaktoriumi Antanu Šimkumi.

„Vilniaus teatras „Lėlė“ kaip ir kasmet pirmasis pradeda naują sezoną. Šį jubiliejinį 60-ąjį sezoną teatras skiria atsinaujinimui. Kūrybinėje programoje numatyti jaunosios kartos teatro menininkų debiutai, o naujų meninių vėjų fone prasideda Didžiosios scenos renovacijos ir jos techninės įrangos atnaujinimo darbai“, – atskleidžia teatro meno vadovas Vilmantas Juškėnas.

„Pajutome, kad laikas skirti atskirą dėmesį moterų kūrybai. Tai pasaulinė tendencija, primenanti, kad dailininkės susiduria su kitokiais iššūkiais nei dailininkai, kas neretai nustumia jas į archyvų užkampius. Todėl kuriame „Savą kambarį“, kurį suprantame kaip vietą, kur bus atidžiai įsižiūrima į dailininkių kūrybą, įsiklausoma į tai, kas mums pasakojama tvirtu balsu, ir tai, kas netikėtai praslysta“, – aiškina idėjos autorė meno kritikė Monika Krištopaitytė. Kas inspiravo projekto idėją ir pavadinimą, kodėl meno rinkoje moterų kūryba menkiau vertinama, negu dailininkų vyrų, kodėl pasaulinės tendencijos nėra palankios kūrėjoms, nežiūrint išplitusių feminizmo idėjų, kodėl meno aukcionų sąrašuose menininkių pavardės, geriausiu atveju, atsiduria antrajame penkiasdešimtuke – pokalbis studijoje su M. Krištopaityte ir VšĮ Lietuvos išeivijos dailės fondo vykdomąja direktore Ugne Bužinskaite.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ rugpjūčio 18 d., penktadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...