captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: javapjūtė ir menas ūkininkauti iš savų pinigų

Javapjūtės metu prie javų lauko sutiktas Jurbarko rajono ūkininkas Leonas Butkus laikosi principo – išsiversti be jokių paramų ar banko paskolų. 100 ha augalininkystės ūkio šeimininkas mano, kad žemdirbiams skiriama parama nukeliauja trąšų, technikos tiekėjams, bankininkams. Todėl jis tvarkosi tik savomis lėšomis ir nesiskundžia, sakydamas, kad iš tokio ūkio galima ramiai pragyventi. Kaip ūkininkas tvarkosi javapjūtės metu?
Ūkininkas Leonas Butkus.
Ūkininkas Leonas Butkus.

Nepalankūs orai gerokai sujaukė kai kurių daržininkystės ūkių planus. Vilniaus rajono Pagirių kaime dirbančiam ūkininkui Justinui Litvinavičiui daugiausia problemų iškilo dėl nuolatinės drėgmės ir tvyrančio rūko. Ūkininkas augina svogūnų laiškus, krapus, špinatus, kalendras, lapinius kopūstus, daug šparagų, kurių derlius jau nuimtas. Nors svogūnų laiškams, špinatams, šparagams lietus tiko, tačiau krapams tai buvo pragaištinga. Pasak ūkininko, prarasta apie 40 procentų derliaus.

Šią savaitę kasryt klausytojams pristatėme populiariausias vaistažoles. Įtaigūs ir išsamūs žolininkės Giedrės Radzevičiūtės pasakojimai leido prisiminti, kas buvo pamiršta apie žinomas vaistažoles, sužinoti ir naujų naudingų augalų savybių. Baigiant Žolinių savaitę, paskutinis pasakojimas – apie liepų žiedus ir ne tik...

Ved. Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – penktadienį, rugpjūčio 18 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...