captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: darbai žirnių lauke, mintys – kviečių, o planai – žiemkenčių!

Raseinių rajono Verėduvos kaimo ūkininkas Juozas Šmuilys dirba jau 25 metus. Užaugo ir pamaina – sūnūs Audrius ir Aivaras. Turi 450 ha žemės. Augalininkystės ūkyje įprasti javai ir baltyminės kultūros. Vėluojanti javapjūtė ir prasidėję žiemkenčių sėjos darbai verčia suktis greitai. Pjaunami žirniai, tuoj reikės važiuoti į vėlesnių veislių javų laukus, jau laukia ir dirvų ruošimas žieminių rapsų sėjai. Kaip visur suspėti?
Verėduvos kaimo ūkininkas Juozas Šmuilys.
Verėduvos kaimo ūkininkas Juozas Šmuilys.

Komunikacijos specialistai teigia, kad nuomonė yra tikrovė. Visa, ką darai, vienaip ar kitaip paveikia nuomones. Savo nuomonę apie augalų tręšimą ir juodąjį pūdymą, kitokią negu ekologinių ūkių šeimininkai ir propaguotojai, turi Alytaus rajono ūkininkas Alfonsas Peckus. Jis mano, kad ekologiškai auginamos kultūros turi būti tręšiamos, o juodasis pūdymas – nesusipratimas, netausojantis dirvožemio. Netradicinio 300 ha augalininkystės ūkio šeimininkas, auginantis soras, burnočius, judrą, rietmenes, speltos kviečius, argumentų turi nemažai.

Šios savaitės laidose išsamiau pasakojame apie daugeliui tikrai girdėtas, bet gal kiek primirštas vaistažoles. Šįkart žolininkė Giedrė Radzevičiūtė išsamiau pasakoja apie ramunėles.

Ved. Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – ketvirtadienį, rugpjūčio 17 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...