captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: apie karą Ukrainoje Šarūno Barto filme „Šerkšnas“

„Filmuojant pirmąjį vaidybinį filmą, pabudau nuo drebančių langų, tankų šaudymo Vilniuje – tai buvo sausio įvykiai. Viską metėm, sustabdėm filmavimą, ėmėm kameras ir pradėjom dirbti parlamento aikštėje. Tuo metu gal savaitę buvo labai aktyvus šerkšnas. Tokie spygliai, visi medžiai apaugę kristalais, kaip iš pasakos. Kažką panašaus mes matėm ir ten, kur buvom dabar. Štai jums ir pavadinimas“, – sakė apie karo Ukrainoje įvykius pasakojančio filmo „Šerkšnas“ režisierius Šarūnas Bartas.  
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Šį sekmadienį šalyje pirmą kartą organizuojama vargonininkų ekspedicija „Gaudžia istoriniai vargonai 2017“ po reikšmingiausias Vidurio Lietuvos istorinių vargonų vietas Dotnuvoje, Šiluvoje, Tytuvėnuose ir Kaune. Pokalbis apie tai su vargonų istoriku, humanitarinių mokslų daktaru Girėnu Pavilioniu.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Vidutinis Orhuso gyventojų amžius – 38-eri metai. Tai jauniausias Danijos miestas – čia gyvena per 45 tūkst. studentų, ir jie mano, jog turime galvoti apie ateities viziją“, – sako „Orhusas – Europos kultūros sostinė 2017“ programos koordinatorė Trine Bang.

„Filmuojant pirmąjį vaidybinį filmą, pabudau nuo drebančių langų, tankų šaudymo Vilniuje – tai buvo sausio įvykiai. Viską metėm, sustabdėm filmavimą, ėmėm kameras ir pradėjom dirbti parlamento aikštėje. Tuo metu gal savaitę buvo labai aktyvus šerkšnas. Tokie spygliai, visi medžiai apaugę kristalais, kaip iš pasakos. Kažką panašaus mes matėm ir ten, kur buvom dabar. Štai jums ir pavadinimas. Ta medžiaga, kurios aš paskui tik dalį panaudojau ir filmas apie sausio įvykius nebuvo pagamintas, sąlyginai vadinosi „Šerkšnas“. Esminis čia yra karo klausimas – kodėl žmogus kariauja? Kodėl jis renkasi labai tikėtiną mirtį? Tai vyksta nuo pat civilizacijos pradžios ir smarkiai prieštarauja pagrindiniam žmogaus tikslui – gyventi. Net ir mirtinai sužeistas žmogus vis dar tikisi išgyventi, daro viską, ką gali: šliaužia, užsispaudžia žaizdas. O štai į karą, net ir žinodamas, kad tikriausiai mirs, vis tiek eina“, – sakė apie karo Ukrainoje įvykius pasakojančio filmo „Šerkšnas“ režisierius Šarūnas Bartas.

Ved. Juta Liutkevičiūtė.

„Ryto allegro“ rugpjūčio 17 d., ketvirtadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...