captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto garsai“. Žolinė: tradicijos ir šiandiena

Rugpjūčio 15-oji – švč. Mergelės Marijos dangun ėmimo diena (Žolinė). Kasmet Lietuvos bažnyčiose rengiami iškilmingi Žolinės atlaidai. Daugiausia tikinčiųjų susirenka Pivašiūnuose, kuriuos garsina ne tik kerinčio grožio gamta, bet ir bažnyčioje esantis bei stebuklais garsėjantis Dievo Motinos su kūdikiu paveikslas. Tuo metu Trakuose antradienį be Žolinės procesijos vyks ir tradicinis „Kopūstinės kermošius“.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas šaliai vadovauja šimtą dienų.

Mokslo vardai. Fizikas Jogundas Armaitis Vilniaus universiteto Teorinės fizikos ir astronomijos institute tiria šaltuosius atomus ir sukinius. Mokslininkas mano, kad tyrimų rezultatai tolimoje ateityje prisidėtų prie gerokai greitesnių ir taupesnių kompiuterių kūrimo.

Stebėdami gamtą ir gyvūnus kine, žiūrovai retai susimąsto apie jų skleidžiamų garsų tikroviškumą. Realybė tokia, kad dažnai jie įrašyti studijoje, naudojant įvairiausius triukus: taip pieštukais braukiamas smėlis tampa krabo kojytėmis, o judinama audeklo skiautė – paukščio sparno mostu.
Tuo metu kino režisierius ir garso menininkas iš Niujorko Džošua BonEta ieško ir randa tikrų aplinkos garsų. Jis geba įgarsinti iš pažiūros nebylius objektus: kaktusą, laivo nuolaužas ir net šliaužiančią sraigę. Kaip tai vyksta ir kodėl svarbu? Liepos pabaigoje Jošua Boneta lankėsi Lietuvoje, Antalieptėje vykusioje kasmetinėje kino stovykloje. Ten jį sutiko ir pakalbino Vaida Pilibaitytė.

Lietuvos atkūrimo 100-mečiui skirtas projektas „Dovana Lietuvai“ jau sulaukė per 200 dovanų: nuo pagalbos stokojantiems iki aplinkos gražinimo. Kokios TOS dovanos?

Vedėjai Gabija Narušytė ir Saulius Liauksminas. Prodiuserė Aušra Jūraitė.

Rugpjūčio 15-osios, antradienio, „Ryto garsai“ nuo 07.30 iki 10.00 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close