captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Sveikata“: maudyklų tarša

Vasarą nuolat atliekami maudyklų vandens tyrimai, kad būtų nustatytas taršos lygis. Tose maudyklose, kuriose tarša viršija leistinus rodiklius, vanduo tiriamas pakartotinai.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Liepą keturiolikoje maudyklų leistini taršos rodikliai buvo viršyti – ir 5, ir 10 kartų. Tokiame vandenyje maudytis nerekomenduojama. Kodėl? Kokios galimos pasekmės be to, kad nemalonu gaivintis vandeniu, kuris yra užterštas labai nemaloniais užkratais, laidoje paaiškins Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro Epidemiologijos skyriaus vedėja Galina Zagrebnevienė.

Apie fizinį aktyvumą pastaruoju metu kalbama ypač daug, organizuojami maratonai, žygiai, dalyvaujančių susirenka tūkstančiai, tačiau kasdien sportuojančių – nėra daug. Kai palygini, kokie bėgančių, einančių, dviračiais važiuojančių skaičiai užsienyje – tai mūsų žmonės reguliariai sportuoja vangiai. Tą pastebi ir gydytojai, ir sveikos gyvensenos ekspertai. Ypač atkreipiamas dėmesys į senjorus, kurie nėra fiziškai aktyvūs. Kas mus galėtų paskatinti sveikam sportui? Patars VU Filosofijos fakulteto Psichologinio konsultavimo ir mokymų centro psichologė Ieva Vasionytė.

Ved. Rasa Pekarskienė.

„Sveikata“ – šeštadienį, rugpjūčio 12 d., 11.05 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama sekmadienį, rugpjūčio 13 d., 04.05 val.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...