captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitė“ lankosi 25-metį švenčiančioje „Baroti“ galerijoje

„Klaipėda visada turės perspektyvą, nes uostas užtikrina miesto ekonominį gyvenimą. O mes stengiamės, kad mieste būtų matomi ne tik jūreiviai, bet ir menininkai“, – sako „Baroti“ galerijos vadovė Andželika Baroti.  
„Baroti“ galerija.
„Baroti“ galerija.

„Man šypseną kelia situacijos, kai, pasirodžius tam tikram filmui, subėga krūva žmonių, pradeda tą filmą narstyti ir sakyti, kad jis neatitinka faktų. Meninė tikrovė nėra istorinė tikrovė“, – apie skirtumą tarp melo ir istorijos interpretacijų kine kalba filosofas Nerijus Milerius. 

Užsienio naujienų apžvalgoje – apie tai, kad Danijoje menas iš įprastinių erdvių vis dažniau persikelia į gatves ir gamtą. Taip pat – apie dabar populiarias vaikams skirtas knygas, kuriose aprašomas karas Sirijoje ir pabėgėlių vaikų patirtys.  

„Vis sutinkam vaikus besitrinančius aplink miestelio parduotuvę ir jie vis klausia, o kodėl negalėjot padaryti ilgesnės stovyklos, nėra ką veikti“, – sako ketverius metus teatro stovyklas Šalčininkų krašto vaikams organizuojanti aktorė Virginija Kuklytė.  

Kaip matematika lavina kūrybiškumą? Galbūt slogiai prisimenate matematikos pamokas kaip sunkias? Mitą, kad matematiką suvokia tik įgimtus gabumus turintys vaikai, sugriaus Vilniaus universiteto profesorius matematikas Rimas Norvaiša.

„Reikėjo įrodyti, kad esu vertas dirbti akademinėje aplinkoje“, – sako muzikiniame televizijos šou išgarsėjęs tenoras Merūnas Vitulskis. Kokią įtaką populiarūs muzikiniai projektai turi akademinės muzikos atlikėjams? 

„Mūsų parodų dažniausi lankytojai medikai ir mokytojai. Anksčiau jie labiau galėjo įpirkti meno kūrinius. Ir bėda ne tai, kad menas kainuoja, o kad mūsų ekonominė situacija nepasiveja meno“, – pastebi Klaipėdoje esančios „Baroti“ galerijos direktorė A. Baroti. Apie 25-erius galerijos metus sėsim ir pakalbėsim su Andželika ir Isroildžonu Baroti.

Ved. Raminta Jonykaitė.

„Kultūros savaitė“ – rugpjūčio 12 d., šeštadienį, nuo 09.00 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama rugpjūčio 13 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...