captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Vienkartinė planeta“: neprisitaikymo kaina

Stiprios audros siaubia Balkanus. Liūtys Rumunijoje gresia potvyniais. Gaisrai plieskiasi sausuose Kroatijos miškuose. Karščio banga pietinėje Europoje jau pavadinta „Liuciferiu“. „Kai buvau paauglys, labai karšta diena buvo apie 32–33 laipsniai šilumos. Dabar stebime 40–41 laipsnį“, – apie karščio bangas Kroatijoje pasakoja Dinko iš Pulos.
Darbuotojas gaivina dramblį zoologijos sode Serbijoje. SIPA nuotr.
Darbuotojas gaivina dramblį zoologijos sode Serbijoje. SIPA nuotr.

Tuo metu mokslininkai skaičiuoja, kad nesiimant veiksmų dėl klimato kaitos, tokie ekstremalūs orai ateityje taps dar dažnesni, o aukų skaičius augs dešimtimis  kartų. „Tie skaičiai remiasi prielaida, kad nebus taikomos jokios prisitaikymo prie klimato kaitos priemonės. Tai darėme sąmoningai, kad turėtume atspirties tašką, jei Europa į prisitaikymą nežiūrėtų rimtai“, – paaiškina dr. Alessandro Cescatti iš Europos Komisijos Jungtinio tyrimų centro Italijoje.

Bet dideli, vilčių teikiantys susitarimai, kurie padėtų to išvengti, stringa. Prieš savaitę Jungtinės Valstijos oficialiai pranešė apie sprendimą trauktis iš Paryžiaus klimato sutarties.

Klimatologas Justinas Kilpys tikina, kad sprendimų yra ir verčiau kalbėti apie juos. Todėl ir pakalbėjome.

„Vienkartinė planeta“ pirmadienį, rugpjūčio 14 d., 16.05 val. per LRT RADIJĄ. Kartojama antradieniais 04.05 val. ir sekmadieniais 06.30 val.

Autorė Vaida Pilibaitytė.

https://www.facebook.com/vienkartine.planeta/

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...