captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Žmonės ir idėjos“: kreipkitės į universitetą

Ką daryti kepyklai, kurios duonos neišperka? Ar technologijos galėtų stiprinti taiką pasaulyje?  Kaip žmonijai prisitaikyti prie klimato kaitos? Kaip pagerinti pasaulį?

Jeigu šie klausimai Jums kiltų Suomijoje, galite kreiptis į universitetus, kurie apaugę visuomeniškumą, aktyvų mokslo žinių taikymą ir verslumą skatinančiomis studentų organizacijomis. Jos suorganizuos minčių šturmą – savaitgalio, savaitės, o jei reikės ir kelių mėnesių, ir pateiks jums atsakymų, iš kurių galėsite išsirinkti geriausią.  Studentams tai padės ne tik pritaikyti savo žinias, bet ir susipažinti su potencialiais darbdaviais, o šie gaus progą pamatyti iniciatyvių jaunų žmonių ir pasisemti naujų idėjų. „Mūsų tikslas – padėti jauniems žmonėms užsikabinti“, – sako socialinę politiką studijuojantis Klaus Hietala, prie Helsinkio universiteto veikiančios idėjų laboratorijos Helsinki Think Company tarybos narys.

Suomijoje aukštojo mokslo kokybės ir aktyvesnio universiteto vaidmens siekiama nepriešinant teoretikų su praktikais ir nekeliant klausimo, kuris universitetas geriausias, o skatinant solidarumą ir bendradarbiavimą. „Universitetai nenori būti išskirtiniai, kuo nors ypatingai geresni. Nemanau, kad Suomijoje apskritai egzistuoja toks dalykas kaip „prestižiškumas“. Jokio skirtumo, kur tu studijuoji, kokiame mieste. Žinoma, skirtingose vietose sutiksi skirtingus žmones, bet mes bandome kurti aplinką, kurios pagrindas lygybė, nesvarbu, kur tu studijuoji ar iš kur esi kilęs. Tai mūsų sistemos dalis. Mes nesame susiskaidę ar pasiskirstę. Manau, kad toks lygybės svarbos supratimas ateina iš mokyklų sistemos“, – sako K. Hietala.

Laida „Žmonės ir idėjos“  apie šiuolaikinį universitetą –  rugpjūčio 9 d, trečiadienį, 14.05 val. per LRT KLASIKĄ, kartojama 00.00 val. ir sekmadienį,  liepos 13 d. 11:05

Ved. Audra Girijotė.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...