captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: europinio kino kūrėjas iš Kanados

„Kalbėdamas su jaunais kino kūrėjais sakau jiems: nelikite namie, manydami, kad jūs menininkai, poetai, genijai ir kad pasaulis pas jus ateis. Ne, jūs turite ateiti pas pasaulį ir su juo susitikti“, – sako Europoje pripažinimą atradęs eksperimentinio kino kūrėjas iš Kanados Denis Côté.
Eksperimentinio kino kūrėjas iš Kanados Denis Côté.
Eksperimentinio kino kūrėjas iš Kanados Denis Côté.

„Iš visų Europos kino fondo „Eurimages“ finansuojamų darbų tik 20 procentų yra sukurti moterų režisierių. Tokią tradiciją reikia keisti“, – sako režisierė Marija Stonytė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Su rubrika „Kalbos rytas“ – apie amerikietiškų humoro serialų vertimą į lietuvių kalbą. „Didžiausias atradimas man buvo tai, jog vertėjai subtitruose stengiasi imituoti kalbėtojo intonaciją“, – sako disertacijoje amerikiečių serialo „Gražuolės Klivlende“ vertimo dermę su vaizdu bei garsu nagrinėjusi Daiva Šidiškytė.

„Mano filmai nėra komerciniai, jie nėra įspūdingi, aš neturiu didžiulės auditorijos. Vienintelis mano privalumas – sinefilų ir meno kūrėjų pagarba. Kad ją pelnyčiau, reikėjo daug keliauti, dalyvauti tiek mažuose, tiek dideliuose festivaliuose, kaskart gavus pasiūlymą, sakyti „Taip“. Kalbėdamas su jaunais kino kūrėjais sakau jiems: nelikite namie, manydami, kad jūs menininkai, poetai, genijai ir kad pasaulis pas jus ateis. Ne, jūs turite ateiti pas pasaulį ir su juo susitikti“, – sako Europoje pripažinimą atradęs eksperimentinio kino kūrėjas iš Kanados Denis Côté.

Ved. Inga Janiulytė.

„Ryto allegro“ rugpjūčio 9 d., trečiadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...