captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: kokia humanitarinių mokslų vieta?

„Įvairiausiose sferose humanitarų sukuriama vertė, kuria naudojasi ta pati valstybė, sakydama, kad jie – niekuo nenaudingi, tikrai yra labai akivaizdi“, – sako Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto direktorius, literatūrologas Mindaugas Kvietkauskas.  
Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto direktorius<br> literatūrologas Mindaugas Kvietkauskas.
Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto direktorius
literatūrologas Mindaugas Kvietkauskas.

„Matome, kad menininkai pradeda ieškoti bendražygių. Manau, kad atrandamas jungtinės kūrybos džiaugsmas“, – pirmąjį Klaipėdos – Lietuvos kultūros sostinės 2017 – pusmetį apibendrina VšĮ „Klaipėdos šventės“ projektų vadovė Goda Giedraitytė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Stebėdamas konteinerius buvusioje Didžiosios sinagogos teritorijoje suvokiu, kaip plečiasi skurdo ir šiukšlių visuomenė. Tariama vidurinioji klasė taip pat čia vis dažniau atsiduria“, – su rubrika „Požiūris“ pastebi menotyrininkas Virginijus Kinčinaitis. 

„Įvairiausiose sferose humanitarų sukuriama vertė, kuria naudojasi ta pati valstybė, sakydama, kad jie – niekuo nenaudingi, tikrai yra labai akivaizdi“, – sako Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto (LLTI) direktorius, literatūrologas Mindaugas Kvietkauskas. Kokia humanitarinių mokslų vieta ir kodėl humanitarams reikia pasitikėjimo savimi dirbti savo darbą ir neįrodinėti, kad jų profesija – irgi naudinga? Apie tai LLTI  organizuotame akademiniame vasaros seminare „Literatūros salos“ diskutavo LLTI direktorius Mindaugas Kvietkauskas, LLTI doktorantė Elžbieta Banytė, LLTI mokslininkė, literatūrologė Brigita Speičytė, VU profesorė emeritė Viktorija Daujotytė, Seimo Švietimo ir mokslo komiteto biuro vedėjas Kęstutis Kaminskas ir komunikacijos filosofas, VU docentas Kęstas Kirtiklis.

Ved. Birutė Rutkauskaitė.

„Ryto allegro“ rugpjūčio 8 d., antradienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...