captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Pasaulio laikas“: Rusijos žingsniai šalia NATO sienų ir nesutarimai dėl Tibeto medicinos

Jungtinėms Valstijoms paskelbus naujas sankcijas Rusijai, suskubta diskutuoti apie šalių santykius ir įtampas, su kuriomis jos susiduria. Vienas iš labiausiai neraminančių klausimų tapo už mėnesio vyksiančios Rusijos karinės pratybos Baltarusijoje. Kaip vertinti artėjančias pratybas „Zapad“?
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

Maroko šiaurėje, viename skurdžiausių šalies regionų, jau beveik metus tęsiasi gyventojų protestai prieš prastą ekonominę ir socialinę situaciją. Tačiau per pastaruosius kelis mėnesius protestai virto politiniais, kur vis dažniau kritikuojama vyriausybė. Situacija Maroke primena Tunisą, kur 2010-aisiais buvo padėti pirmieji žingsniai Artimuosius Rytus pakeitusiam Arabų pavasariui. Ar vieno regiono protestai gali atnešti didesnių pokyčių nei tikėtasi?

Indija ir Kinija ištisus šimtmečius varžėsi dėl įtakos Himalajų kalnuose. Vienas paskutinių jų ginčų – Tibeto medicinos praktikos paveldas. Abi šalys UNESCO yra pateikusios paraiškas, kad Tibeto medicina būtų pripažinta būtent jų nematerialiu kultūriniu paveldu. Ar šios šalys turi teisę į daugiau nei tūkstantį metų gyvuojančias tibetiečių medicinos žinias?

„Pasaulio laikas“ rugpjūčio 6 d., sekmadienį, 12.10 val.

Kartojama pirmadienį 00.05 val.

Ved. Indrė Anskaitytė.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...