captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – kino kritikė Živilė Pipinytė

„Man labai svarbu suprasti, kas atsitiko per Nepriklausomybės metus. Tačiau nerandu tų atsakymų nei kine, nei literatūroje, neturime nė vieno kokybiško dienraščio. Tada savaime pasijunti išstumtas ir bandai susikurti savo erdvę“, – sako kino kritikė Živilė Pipinytė.  
Kino kritikė Živilė Pipinytė. Martyno Ambrazo (ELTA) nuotr.
Kino kritikė Živilė Pipinytė. Martyno Ambrazo (ELTA) nuotr.

„Sąlygos, kurios buvo keliamos autoriams, yra visų 25-erių metų nesėkmingų konkursų rengimo pasekmė. Svarbiausia juk yra idėja – ką mes toje vietoje norime padaryti?“ – sako menininkas Deimantas Narkevičius. Pasakojimas apie dar vieną Lukiškių aikštės monumento konkursą.

Keliausim į Juodkalniją, kur vasaras leidžia rašytojas profesorius Tomas Venclova. Kuo ypatinga ši šalis?

Ar galima visiškai laisvai perkurti, perinterpretuoti jau egzistuojantį meno kūrinį? Ar yra ribos? Jeigu klasikinis filmas prabyla necenzūrine kalba ir tokia jo versija yra laisvai prieinama internete? 

„Stebėdamas konteinerius buvusioje Didžiosios sinagogos teritorijoje suvokiu, kaip plečiasi skurdo ir šiukšlių visuomenė. Tariama vidurinioji klasė taip pat čia vis dažniau atsiduria“, – komentare „Konteinerinė vidurinioji klasė“ pastebi menotyrininkas Virginijus Kinčinaitis. 

Užsienio kultūros naujienose – Pompėjai priliginamas atradimas Pietų Prancūzijoje, didžiulis Latvijos šimtmečiui skirtas projektas ir tyrimai, įrodantys, kad menas gerina savijautą.

Laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ susitiksime su kino kritike Živile Pipinyte. Apie kiną, kultūrą kalbėjomės prieš metus, tačiau ir šiandien retai interviu dalijančios Ž. Pipinytės mintys tebėra aktualios.

Ved. Raminta Jonykaitė.

„Kultūros savaitė“ – rugpjūčio 5 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama rugpjūčio 6 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close