captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Literatūros akiračiai“: poezija ir garsas

Tęsiame pokalbius apie poezijos skaitymą, atlikimą scenoje, dialogą su muzika. Poezijos skaitymas su akustinės gitaros akomponementu yra toks įprastas ir stereotipinis tarsi antikinės poezijos siejimas su lyra. Bet poezija puikiai dera ir su kitais instrumentais.
Laidos vedėjas Rimantas Kmita.
Laidos vedėjas Rimantas Kmita.

Tą mums demonstruoja neseniai susikūrusi grupė „Trintukas prieš tikrovę“. Jos branduolį sudaro Vastybinio Šiaulių dramos teatro aktorė Monika Šaltytė, būgninkas, BIX, „Gin'Gas“ ir daugelio kitų grupių narys Gintas Gascevičius bei klavišininkas Gintaras Dzidolikas. Prie jų kartais prisijungia Tadas Žukauskas ir Goda Mazrimaitė. Pagal vieną švedų poeto Bruno K. Ojerio eilėraštį pasivadinusi grupė dirba daugiausia su lietuvių poetų eilėraščiais.

Su Monika Šaltyte ir Gintu Gascevičiumi pokalbiui apie grupės kūrybą, poezijos ir garso dermes, poezijos skaitymo prasmę susitikome remontuojamame Valstybiniame Šiaulių dramos teatre, bet kalbėjomės pusiau valstybine, pusiau šiaulietiška šneka. Pokalbis vyko panašiai kaip ir pasirodymas scenoje – rimtai ir nelabai, improvizuojant ir čia pat kuriant vizijas.

Laidoje girdėsite fragmentus iš 2016 metų gruody vykusio grupės „Trintukas prieš tikrovę“ pasirodymo Šiaulių dailės galerijoje kartu su choru „Atžalynas“.

Ved. Rimantas Kmita.

„Literatūros akiračiai“ – rugpjūčio 6 d., sekmadienį, 16.03 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama rugpjūčio 7 d., pirmadienį, 01.05 val. ir rugpjūčio 8 d., antradienį, 16.05 val.

https://www.facebook.com/LiteraturosAkiraciai

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...