captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: kalbame gimtąja, užsienio ir... neapykantos kalba?

„Neapykantos nusikaltimai šalyje yra plačiai paplitęs reiškinys. Šis teiginys tuoj būtų sukritikuotas prokuratūros atstovų, sakant, kad statistika to nerodo“, – sako Nacionalinės LGBT teisių asociacijos LGL Žmogaus teisių politikos koordinatorius Tomas Vytautas Raskevičius.
Tomas Vytautas Raskevičius. Karolinos Pansevič (DELFI) nuotr.
Tomas Vytautas Raskevičius. Karolinos Pansevič (DELFI) nuotr.

„Reikėjo įrodyti, kad esu vertas dirbti akademinėje aplinkoje“, – sako muzikiniame televizijos šou išgarsėjęs tenoras Merūnas Vitulskis.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Mykolo Drungos užsienio kultūrinės spaudos apžvalga. Šį kartą joje prisiminsime išėjusius anapilin amerikiečių aktorių, scenaristą, dramaturgą Samą Shepardą ir prancūzų aktorę Jeanne Moreau.

„Neapykantos nusikaltimai šalyje yra plačiai paplitęs reiškinys. Šis teiginys tuoj būtų sukritikuotas prokuratūros atstovų, sakant, kad statistika to nerodo. Bet iš mūsų, kaip nevyriausybinės organizacijos, patirties akivaizdu, jog žmonės su šia problema susiduria. Galima fiksuoti tam tikrą disonansą – ką mato valdžios atstovai iš oficialių duomenų ir ką matome mes, nevyriausybininkai“, – sako Nacionalinės LGBT teisių asociacijos LGL Žmogaus teisių politikos koordinatorius Tomas Vytautas Raskevičius. Kaip atpažinti neapykantą kurstančią kalbą ir kaip su ja kovoti? Kada peržengiame žodžio laisvės ribas? Kodėl ne visos neapykantos kalbos atakų aukos kreipiasi į atsakingas institucijas? Kokią įtaką neapykantos kalbos paplitimui daro socialiniai tinklai? Apie tai – pokalbyje su Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybos Viešosios informacijos stebėsenos ir ekspertizės skyriaus vadove Aliona Gaidarovič, Nacionalinės LGBT teisių asociacijos LGL Žmogaus teisių politikos koordinatoriumi Tomu Vytautu Raskevičiumi ir Lietuvos žmogaus teisių centro atstove Simona Gaidyte.

Ved. Birutė Rutkauskaitė.

„Ryto allegro“ rugpjūčio 3 d., ketvirtadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...