captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: žemdirbiai nesutinka su tiesioginių išmokų voko mažinimu

Siekiant ateityje užtikrinti paramą mažiau palankių ūkininkauti vietovių žemdirbiams ir išmokas ekologiniams ūkiams, tektų mažinti tiesioginių išmokų voką. Šiam siūlymui pritarė Žemės ūkio rūmų taryba. Finansų ministerija iš esmės pritaria, kad kaimo plėtros programai iš biudžeto būtų skirta apie 74 mln. eurų, o likusią trūkstamą sumą – apie 50 mln. eurų siūloma paimti iš tiesioginių išmokų voko. Tam priešinasi didžiausių žemdirbių organizacijų vadovai.
Marijampolės sav. gėlininkų bendrijos narė Aleksandra Ališauskienė.
Marijampolės sav. gėlininkų bendrijos narė Aleksandra Ališauskienė.

Prienų rajone, Skriaudžiuose,  gyvenanti Birutė Kazakevičienė bene vienintelė kaime kepa natūralią ruginę duoną. Dar iš dviejų karvučių pieno ji gamina sūrius, varškę, sviestą. Pardavusi juos, gerokai papildo gausios šeimos biudžetą. Darbšti moteris  savo įgūdžiais noriai dalijasi su kitais.

Marijampolietė Aleksandra Ališauskienė gėlėmis susižavėjo daug anksčiau negu tapo Gėlininkų bendrijos nare. Dar vaikystėje matė mamos, dėdės dideles pastangas puoselėti įvairiaspalvius gėlynus, ieškoti naujų gėlių rūšių ir veislių.  Padėdama jiems, pati užsidegė aistra auginti ir dauginti gėles, skatina tai daryti kitus. Tad jai nesuprantama, kodėl kartais jauni žmonės sodybų kiemus puošia įvairiomis plytelėmis, o ne gėlėmis.

Ved. Regina Montvilienė.

„Gimtoji žemė“ – ketvirtadienį, rugpjūčio 3 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...