captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: Baroti galerija mini veiklos 25-metį

„Norėjome, kad Klaipėdoj nesijaustų provincialaus požiūrio į meną, kad nebūtų manoma, kad čia tik kažkas paprastesnio gali įvykti, nes čia ne viskas suprantama, ne viskas vertinama. Visada bandėm priešintis tokioms tendencijoms“, – sako Andželika Baroti.

„Čia pats pastatas yra muziejus, kiekviena plyta – vertybė. Noriu palikti Jieznui ir kad atrodytų taip, kaip tuo laiku buvo madoj“, – pasakoja Jiezno grafų Pacų muziejaus kūrėjas Vytautas Gusas.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Maironis buvo labai gražus jaunuolis – aukštas, protingas, turėjęs ryškių lyderio savybių. Jis nebuvo abejingas moterų grožiui ir ne vieną iš jų yra įsimylėjęs. Tačiau pareigos jausmas neleido jam peržengti tam tikrų ribų,“ – pastebi Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto Naujosios literatūros skyriaus mokslo darbuotojas dr. Eugenijus Žmuida, sudaręs knygą „Maironis: laiškai ir prisiminimai“.

„Norėjome, kad Klaipėdoj nesijaustų provincialaus požiūrio į meną, kad nebūtų manoma, kad čia tik kažkas paprastesnio gali įvykti, nes čia ne viskas suprantama, ne viskas vertinama. Visada bandėm priešintis tokioms tendencijoms ir stengėmės atvežti ryškiausius autorius su kuo įdomesniais  sprendimais, gal kartais ir labai drastiškais“, – sako Andželika Baroti. „Mes žinom, koks yra mažas Lietuvoje meno pasaulis, ir tai, kad jie sugeba ne tik išsilaikyti Klaipėdoje,  bet ir sujudinti tuos vietinius vandenis, yra svarbus pasiekimas“, – įsitikinęs parodų kuratorius Vytenis Burokas. Pokalbis su Baroti galerijos savininkais Andželika ir Isroildžonu Baroti ir jubiliejinio galerijos parodų ansamblio „Paradas“, kuratoriumi V.Buroku apie vienos seniausių Klaipėdos dailės galerijų veiklą.

Ved. Alma Valantinienė.

„Ryto allegro“ rugpjūčio 2 d., trečiadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/  

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close