captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gyvoji istorija": skulptorius Rimantas Zinkevičius

Šįkart laidoje kalbėsimės su skulptoriumi Rimantu Zinkevičiumi, kuriam kryždirbystė yra ir pomėgis, ir pragyvenimo šaltinis. Nepaprastą autoriaus meistrystę liudija išskirtinis kūrybos bruožas – daugiaplanės iš vientiso medžio masyvo išdrožtos skulptūros.
Medžio drožėjas<br> skulptorius Rimas Zinkevičius.
Medžio drožėjas
skulptorius Rimas Zinkevičius.

Šįkart laidoje kalbėsimės su skulptoriumi Rimantu Zinkevičiumi, kuriam kryždirbystė yra ir pomėgis, ir pragyvenimo šaltinis. Jo kūryba susijusi su šimtmečiais puoselėta medžio drožybos tradicija, praturtinta jo vaizduote ir stiliumi. Nepaprastą autoriaus meistrystę liudija išskirtinis kūrybos bruožas – daugiaplanės iš vientiso medžio masyvo išdrožtos skulptūros. Ant skulptūrų išraižyti tekstai perteikia ilgai brandintas autoriaus mintis. Nusipieštas eskizas padeda perteikti mintį, kaip medyje turėtų atrodyti figūros, koks turėtų būti jų stilius ir formos, kaip pagauti kiekvienos detalės judesį trumpam akimirksniui jį sustabdyti tam, kad skulptūra atrodytų tarsi gyva, judanti. Rimanto Zinkevičiaus pasiektos meistrystės aukštumos matomos ne tik Lietuvoje.

Laidoje dalyvauja skulptorius Rimantas Zinkevičius, jo dėdė prof. Zigmantas Zinkevičius, Tautodailininkų sąjungos vadovas, ekspertas Jonas Rudzinskas, dailės tyrinėtoja Alė Počiulpaitė.

Vedėja Inga Berulienė.

„Gyvoji istorija" – sausio 4 d., penktadienį, 16.03 ir 20.20 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close