captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Pasaulio laikas“: įtampa ant Jeruzalės Šventyklos kalno ir Donaldo Trumpo akibrokštas

Daug ką nustebindamas Izraelis sutiko nuo Jeruzalės Šventyklos kalno pašalinti ką tik įrengtus metalo detektorius ir kitas papildamas saugumo priemones, kurių buvo imtasi po liepos viduryje įvykdytos teroristinės atakos prieš Izraelio saugumo pareigūnus. Kodėl Izraelis sutiko atitraukti savo pozicijas? Ir ką šis laimėjimas reiškia palestiniečiams?
AFP/Scanpix nuotr.
AFP/Scanpix nuotr.

Po protestų Lenkijoje šalies prezidentas vetavo du iš trijų teismų reformos įstatymus, kurie būtų leidę vyriausybei padidinti nepriklausomų aukščiausios instancijos teismų kontrolę. Tuo metu Europos Sąjunga įspėjo, kad jei Lenkijoje reformos bus tęsiamos, ši gali inicijuoti Lenkijos balsavimo teisės sustabdymą Bendrijoje. Kaip reikėtų vertinti šią keblią padėtį kaimyninėje šalyje?

Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas pareiškė, kad translyčiai asmenys negali tarnauti šalies kariuomenėje. Manoma, kad Amerikos kariuomenėje tarnauja ir pareigas eina apie 15 tūkstančių translyčių žmonių. Kaip Donaldo Trumpo pareiškimą vertinti iš žmogaus teisių pusės?

„Pasaulio laikas“ sekmadienį, liepos 30 d., 12.10 val.

Kartojama pirmadienį 00.05 val.

Ved. Indrė Anskaitytė.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...