captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitė“: kaip kultūra padeda įveikti priklausomybes?

„Besigydantis žmogus dirba su psichologais, analizuoja, kapstosi po savo mintis. Tuo tarpu per menines veiklas patyrimai, naujos perspektyvos atsiveria labai netikėtai“, – pasakoja kūrybinio rašymo užsiėmimus priklausomų asmenų bendruomenėje vedantis ir vienas iš socialinio projekto „Mano istorija“ sumanytojų Vidas Dusevičius.  
Andriaus Zakarausko paveikslo fragmentas.
Andriaus Zakarausko paveikslo fragmentas.

Zarasų rajone Antalieptėje vyksta tradicinė kino stovykla. Kino kūrėjai šiemet dėmesį kreipia į mūsų santykį su aplinka, kai žmogus išnaudoja gamtą savo reikmės negalvodamas, kokia ateitis laukia planetos. Kaip šios temos atskleidžiamos kine?

Užsienio kultūros naujienose – apie verslo magnatui, „Apple“ kompanijos įkūrėjui Styvui Džobsui skirtą operą ir kaip akordeonininkas Martynas Levickis buvo pasitiktas Ispanijoje.

Kodėl režisierė Dalia Ibelhauptaitė šią vasarą vadina ypatinga? Ir kokį viso gyvenimo sąrašą ji nuosekliai vykdo?

Kaip sugrąžinti pagarbą patiems sau, komentare klausia ir pasiūlymų pateikia Nacionalinės premijos laureatas kompozitorius Giedrius Kuprevičius.

„Dainos parodo kokį stiprų ryšį lietuvių kultūra tebeturi su gamta. Man žavu, kaip lietuviai moka vertinti paprastus, kasdienius dalykus“, – sako Willas Rowanas, stovyklos „Village Harmony“, kurioje užsieniečiai mokėsi lietuvių liaudies dainų, vadovas.

„Daug žmonių slepiasi po socialinėmis normomis, bet iš tiesų susiduriame su kalnais priklausomybių: pirkimo, liguistų pastangų uždirbti pinigus, naršymo internete. Jos gal ne taip akivaizdžiai naikina žmogų, bet yra ne mažiau sunkios“, – sako socialinio projekto „Mano istorija“ dalyvė menininkė Audra Vau (Vaupšienė). Kaip kultūra gali padėti įveikti priklausomybes, taip pat kalbamės su menininkais: Jovita Aukštikalnyte-Varkulevičiene, Andriumi Zakarausku ir V. Dusevičiumi.

Ved. Raminta Jonykaitė.

„Kultūros savaitė“ – liepos 29 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama liepos 30 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...