captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: levandų ūkis Mockūnų kaime

Levandos Lietuvos darželiuose, gėlynuose žinomos dar iš dvarų kultūros laikų. Ūkininkų laukuose pradėtos veisti prieš 5–7 metus. Biržų rajono Mockūnų kaime ūkininkė Giedrė Jankūnienė kartu su mama ir seserimi ne tik suskubo pasodinti apie 2 tūkst. krūmelių, bet ir įsigudrino gaminti levandų hidrolatą, arbatą –  apie dešimt produktų.
Biržų rajono ūkininkė Giedrė Jankūnienė. A. Steponavičiaus nuotr.
Biržų rajono ūkininkė Giedrė Jankūnienė. A. Steponavičiaus nuotr.

Ne tik Lietuvoje, bet jau ir užsienyje spėjęs pagarsėti medžio drožėjas iš Vilkaviškio rajono Alvito kaimo Raimundas Blažaitis tvirtina, kad imtis kūrybos jį stumtelėjo keli atsitiktinumai, be kurių jis ko gero nebūtų nei tarptautinį pripažinimą pelnęs, nei jo vieno centimetro ir dviejų milimetrų išdrožtas rūpintojėlis būtų įrašytas į Lietuvos rekordų knygą. Vienas jų – apsilankymas Vilniuje, tradicinėje Kaziuko mugėje, kitas – atsisakymas girininko darbo. Dabar Raimundas juokauja, kad išsiskyręs su mišku, jis amžinai suaugo su medžiu.

Nedažnai Lietuvoje būna tokių metų, kad ir soduose, ir miškuose vasara šykštėtų įvairių gėrybių. Žinoma, yra ir išimčių. Tačiau uogų, grybų kainos be žodžių gerai charakterizuoja tikrąją padėtį.

Ved. Algirdas Steponavičius.

„Gimtoji žemė“ – penktadienį, liepos 28 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close