captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: apie restauratoriaus darbo subtilybes

„Kūrinio niekaip negražiname, o tik siekiame atkurti tiktai tai, kas yra išlikę. Romantiškai sakant, nupūsti dulkes, nuvalyti vėlesnius pataisymus, užtapymus ir tiesiog atskleisti autoriaus sumanymą. Stengiamės niekada nieko neprikurti. Nors tarp restauratorių yra daug tapytojų, tekstilės dailininkų, grafikų, tačiau kūryba prie restauravimo visiškai nedera“, – sako Lietuvos dailės muziejaus Prano Gudyno restauravimo centro vadovė Jūratė Senvaitienė.
Lietuvos dailės muziejaus Prano Gudyno restauravimo centras. L. Salfati nuotr.
Lietuvos dailės muziejaus Prano Gudyno restauravimo centras. L. Salfati nuotr.

Apie naujas teatro formas, dokumentinį teatrą, teatro pritaikymą kitose profesinėse srityse – pokalbis su Lietuvos nacionalinio dramos teatro Meno skyriaus vadove Kristina Savickiene.

Kultūros savaitraščių ir dienraščių apžvalga.

Kodėl eseistas, lyrikas, literatūros kritikas prof. Tomas Venclova leidžia vasaras Juodkalnijoje?

„Restauratorius turbūt taip kaip ir gydytojas, į visus savo pacientus, savo kūrinius, žiūri vienodai pagarbiai. Gal iš tikrųjų kiekvienas turi labiau mylimą autorių, labiau mylimą laikotarpį, tačiau kiekvienam kūriniui skiriamas visiškai vienodas dėmesys. Taip kaip ir gydytojas, norėdamas pagydyti ligonį, turi žinoti apie jo kūno būklę – kas jam atsitiko, kodėl jis serga, kokios tos ligos priežastys – lygiai taip pat turi tyrėjas, ištyrinėjęs kūrinį, pasakyti viską apie jį restauratoriui, kad jis žinotų, ką su tuo kūriniu daryti“, – sako Lietuvos dailės muziejaus Prano Gudyno restauravimo centro vadovė Jūratė Senvaitienė. Apie restauratoriaus darbo subtilybes – pokalbyje su J. Senvaitiene.

Ved. Birutė Rutkauskaitė.

„Ryto allegro“ liepos 28 d., penktadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...