captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: apie Birštono vasaros menų akademiją

„Jau dvidešimt metų gyvenu Jungtinėse Valstijose ir, deja, pas mus nebuvo taip, kaip Lietuvoje – moters prezidentės neišrinkome. Tačiau tuo metu buvo keliama daugybė klausimų ir temų apie moteris darbo vietoje, gyvenime apskritai, apie tai, kaip jos nėra tinkamai reprezentuojamos. Dėl to kilo mintis parengti programą apie moteris kompozitores ir vyrus, su kuriais jos turėjo konkuruoti“, – sako operos solistė Jūratė Švedaitė-Waller, Birštono vasaros menų akademijai parengusi specialią programą „Kompozitorės, mylimosios, mūzos“.
Organizatorių nuotr.
Organizatorių nuotr.

„Man, kaip Amerikos neopagoniui ir muzikantui, buvo labai įdomu atrasti muziką, kuri susieta su pagonių religija, giliai įsišaknijusią į kultūrą. Tai lyg dvi gyvenimo pusės, pagaliau susijungusios į vieną“, – sako Willas Rowanas, stovyklos „Village Harmony“, kurioje užsieniečiai mokėsi tradicinių lietuvių liaudies dainų, vadovas.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Užsienio kultūros spaudos apžvalgoje Mykolas Drunga aptars Bairoito muzikos festivalį ir labai neįprastas jo pradžios aplinkybes – žydo režisieriaus inscenizuotą „Niurnbergo meisterzingerių“ pastatymą.

„Jau dvidešimt metų gyvenu Jungtinėse Valstijose ir, deja, pas mus nebuvo taip, kaip Lietuvoje – moters prezidentės neišrinkome. Tačiau tuo metu buvo keliama daugybė klausimų ir temų apie moteris darbo vietoje, gyvenime apskritai, apie tai, kaip jos nėra tinkamai reprezentuojamos. Dėl to kilo mintis parengti programą apie moteris kompozitores ir vyrus, su kuriais jos turėjo konkuruoti. Programoje bus galima sužinoti daugiau užkulisinių dalykų – kaip asmeninis moterų gyvenimas apsprendė jų muzikines karjeras. Bus daug žinių tarp natų. Tai, kad moterys ir jų talentai lieka paslėpti, yra didelė problema. Situacija Lietuvoje nėra tokia jau bloga, tačiau net ir išsivysčiusiose valstybėse moterys kai kur vis dar yra prispaustos. Per rinkimus JAV visuomenė buvo smarkiai susiskaldžiusi politiškai ir tuo pat metu kilo daug nepasitenkinimo moterų veikla. Man ši tema aktuali ir aš, kaip moteris ir menininkė, jaučiu pareigą apie tai kalbėti ir išreikšti savo požiūrį“, – sako operos solistė Jūratė Švedaitė-Waller, Birštono vasaros menų akademijai parengusi specialią programą „Kompozitorės, mylimosios, mūzos“. Pokalbis apie menų akademiją su J. Švedaite-Waller, Audrone Žigaityte-Nekrošiene, Egle Juozapaitiene ir Ieva Barbora Juozapaityte.

Ved. Juta Liutkevičiūtė.

„Ryto allegro“ liepos 27 d., ketvirtadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...