captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: apie rankų šešėlių teatrą „Budrugana Lietuva“

„Nuo šiol Lietuvoje turime visiškai naują teatro žanrą, ypatingą savo atlikimu ir pasakojimo būdu <...> Tikiuosi, kad pirmasis spektaklis bus šios naujos teatro krypties pradžia ir mes stebinsime žiūrovus ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje“, – mintimis dalijasi pirmojo Lietuvoje profesionalaus rankų šešėlių teatro aktorių kurso vadovas, rašytojas, kino ir teatro režisierius, pedagogas Vytautas V. Landsbergis.
Lietuvos rankų šešėlių teatro „Budrugana“ nuotr.
Lietuvos rankų šešėlių teatro „Budrugana“ nuotr.

„Man peizažas – tai noras ir galimybė tapyti patirtą galingą gyvenimo įspūdį. Beribį. Neaprėpiamą. Neperžvelgiamą. Visuomet nenutrūkstamai vykstantį“, – sako tapytoja Gražina Vitartaitė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Su rubrika „Kalbos rytas“: „Lietuvoje didelė paklausa žmonių, mokančių skandinavų kalbas, ir gana lengva rasti darbą, tai viena iš priežasčių, kas vilioja žmones rinktis skandinavistiką. Skandinavija – egzotiškas, bet šalia esantis kraštas, be to, į šias šalis Lietuva lygiuojasi“, – sako Vilniaus universiteto Skandinavistikos centro dėstytoja Ieva Toleikytė.

„Esu nepaprastai laimingas, kad nuo šiol Lietuvoje turime visiškai naują teatro žanrą, ypatingą savo atlikimu ir pasakojimo būdu. Džiaugiuosi, kad profesorius Gela Kandelakis, nors ir būdamas garbingo amžiaus, intensyviai dvejus metus dirbo su jaunaisiais aktoriais iš Lietuvos, taip pat didžiuojuosi ir savo studentais, kurie ryžosi tikrai nemažam iššūkiui, reikalaujančiam itin daug pastangų, kasdienių treniruočių ir kantrybės. Tikiuosi, kad pirmasis spektaklis bus šios naujos teatro krypties pradžia ir mes stebinsime žiūrovus ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje“, –  mintimis dalijasi aktoriaus meistriškumo kurso vadovas Klaipėdos universitete, rašytojas, kino ir teatro režisierius V. V. Landsbergis. Apie rankų šešėlių teatro meną pokalbis studijoje su V. V. Landsbergiu ir teatro „Budrugana Lietuva“ aktoriais Egle Agota Matulyte ir Martynu Tomu Gucevičiumi.

Ved. Alma Valantinienė.

„Ryto allegro“ liepos 26 d., trečiadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/  

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...