captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: kaip meninė fotografija padeda pažinti gamtą?

„Nėra nieko gamtoje, ko reikėtų bijoti. Žmogaus reikia bijoti. Labiausiai bijau kokių nors grybautojų ar medžiotojų, kurie pasirodys ne laiku, ar šiaip žmonių, kurie sutrukdys“, – sako gamtos fotografas, ornitologas, tinklaraščio „Čepulio fotoklajonės“ autorius Marius Čepulis.
Gamtos fotografo Mariaus Čepulio (www.facebook.com/cepuliofoto) nuotr.
Gamtos fotografo Mariaus Čepulio (www.facebook.com/cepuliofoto) nuotr.

Klaipėdoje veikia dar viena Lietuvos jūrų muziejaus ekspozicinė erdvė – prie burlaivio „Meridianas“ jūriniame konteineryje pristatoma meninė-edukacinė platforma „Bucentauras“.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Su rubrika „Požiūris“ menotyrininkė Agnė Narušytė  gvildens vizualinės taršos temą.

„Nėra nieko gamtoje, ko reikėtų bijoti. Žmogaus reikia bijoti. Labiausiai bijau kokių nors grybautojų ar medžiotojų, kurie pasirodys ne laiku, ar šiaip žmonių, kurie sutrukdys, – sako gamtos fotografas, ornitologas, tinklaraščio „Čepulio fotoklajonės“ autorius Marius Čepulis. – Buvo atvejis, kai elnias mane ragais pakabinti norėjo. Jis puolė mane, nes pamanė, kad esu jo konkurentas, mat kaip tik už nugaros subaubė kitas elnias. Tai per kelias sekundes aš spėjau atšokti, pasitraukti. Galbūt nieko baisaus nebūtų nutikę, gal įspyręs būtų, gal ragais į galvą užvožęs ar fotoaparatą būtų sudaužęs. Čia buvo jau pats artimiausias kontaktas su laukinės gamtos atstovu.“ Kaip meninė fotografija padeda pažinti gamtą? Kiek laiko reikia laukti tobulo kadro ir kas jį nulemia: spontaniškumas ar kantrybė? Apie tai – pokalbyje su Mariumi Čepuliu.

Ved. Birutė Rutkauskaitė.

„Ryto allegro“ liepos 25 d., antradienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...