captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitė“: kaip menas, kūryba griauna socialinius stereotipus

„Neįgaliojo esame įpratę „nepastebėti“ arba žiūrėti į jį su gailesčiu, baime, o kartais – ir su pasibjaurėjimu. Per ilgus metus susiformavęs požiūris į „kitokius“ žmones trukdo iš tiesų pažinti ir suvokti, kad kitoniškumas – labai sąlyginis, kad jis egzistuoja tik mūsų galvose“, – teigia meninio-socialinio projekto „Antiidealas“ autorė Irma Bogdanovičiūtė.
Menininkė Irma Bogdanovičiūtė  Asmeninio albumo nuotr.
Menininkė Irma Bogdanovičiūtė Asmeninio albumo nuotr.

„Menų zona“ – tai projektas, siekiantis ištraukti į dienos šviesą mažiau pažįstamas subkultūrų formas. Šalia rimtosios elitinės kultūros jos turi teisę egzistuoti ir pristatyti savo kūrybą miestiečiams“, – sako šio prieštaringai vertinamo projekto vadovas Darius Vaičekauskas.

Pasaulio naujienų apžvalgos temos: Latvijoje visą savaitę vyksta tarptautiniai chorinės muzikos renginiai; vienas JAV muziejus atsidūrė dėmesio centre, kai žiniasklaidoje pasirodė informacija, kad 96 proc. eksponatų gali būti neautentiški; Berlyne eksponuojami Lietuvos fotomenininkų darbai.

„Mane visada traukia į Paryžių, prancūziška aplinka man labai artima – spalviniai deriniai, džiaugsmo žaismas. O Lietuvoje tokią atmosferą randu Rokiškyje, šie miestai panašūs savo dvasia, tai tarp jų ir blaškausi visą savo gyvenimą“, – vasaros įspūdžiais dalijasi dailininkas Rimas Bičiūnas.

Kultūros komentaro pozicijoje vizualinės taršos temą gvildens menotyrininkė Agnė Narušytė.

Moteriškas ir vyriškas kinas – man nėra priimtinos sąvokos, nes kiną kuria asmenybės. Kita vertus, kai pamatau statistiką, kiek moterų mokosi režisūros, kiek jų turi galimybių kurti ir kiek moterų yra pripažįstamos,  gauna apdovanojimus,  tai vis dar akivaizdu, kad kino industrijoje dominuoja vyrai“, – teigia kino režisierė Giedrė Žickytė. Savo nuomones apie kino industrijoje vis dar egzistuojančią moterų diskriminaciją, pasenusius stereotipus taip pat išsakys jaunosios kartos kino režisierė Marija Stonytė ir kino apžvalgininkas Darius Voitukevičius.

„Nereikia bijoti drąsiai kurti, į savo mintis įtraukti įvairiausius žmones. Kartais mumyse sėdinti baimė stabdo kūrybą, gražiausių kūrinių, veiklų atsiradimą. Iš savo patirties žinau, jog baimė tiktai gaišta laiką, todėl jei atsiranda gera idėja, tiesiog reikia ją įgyvendinti“, – ilgojoje laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ apie meno, kūrybos vaidmenį visuomenėje griaunant socialinės atskirties stereotipus kalbėsime su meninio-socialinio projekto „Antiidealas“ autore Irma Bogdanovičiūte.

Ved. Gailutė Jankauskienė.

„Kultūros savaitė“ – liepos 22 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama liepos 23 d. 00.05 val.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close