captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: Vilniaus metraštininkas Albinas Kentra

„Pradėjau nuo mūzų, maniau, jei paimsiu kitą sumanytą temą, tai uždraus, nes freskų nedarydavo, tik partijos komitetuose būdavo, uždarose patalpose. O čia reikėjo padaryti, kad būtų prieinamos studentams, kad studentai būtų savo kultūros istorijos fone“, – Vilniaus universiteto puošybos istoriją prisimena jos iniciatorius Albinas Kentra.  
Albinas Kentra.
Albinas Kentra.
„Pačių šviežiausių reakcijų būtų prasminga tykoti netoliese esančioje kavinėje ar krūmuose. Ypač jeigu tekstas yra didesnės apimties – žmonės sustoja, jeigu turi kažkokį nešulį, permetą svorį ant vienos kojos. Galbūt jų porininkas visai nenori to teksto skaityti ir laukia, kol perskaitys draugas. Įdomių situacijų atsiranda, kai žmogus su reklaminiu stendu elgiasi taip, kaip niekada nesielgė prieš tai“, – sako vienas iš iniciatyvos „Vilniaus kontekstai“ tekstų autorių Žygimantas Kudirka. 
Lietuvos rašytojų sąjungos mėnraščio „Metai“ apžvalga.
 
„Dar yra baisu, nejauku kalbėtis su translyčiais žmonėmis“, – pastebi Nacionalinio socialinės integracijos instituto Žmogaus teisių ugdymo programos koordinatorė, viena iš „Gyvosios bibliotekos“ organizatorių Giedrė Šėmytė.
„Pradėjau nuo mūzų, maniau, jei paimsiu kitą sumanytą temą, tai uždraus, nes freskų nedarydavo, tik partijos komitetuose būdavo, uždarose patalpose. O čia reikėjo padaryti, kad būtų prieinamos studentams, kad studentai būtų savo kultūros istorijos fone“, – Vilniaus universiteto puošybos istoriją prisimena jos iniciatorius Albinas Kentra. Pokalbis su buvusiu dėstytoju, nepailstančiu metraštininku A.Kentra, apdovanotu šv. Kristoforo statulėle už gyvenimą, skirtą Vilniui.
 
Ved. Alma Valantinienė.
 
„Ryto allegro“ liepos 21 d., penktadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...