captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: reformų žemės ūkio sektoriuje neskubins

Žemdirbių suėjimuose dažnai diskutuojama apie jų laukiančias įvairias reformas. Daugelį jų skeptiškai vertina, vadina skubotomis ir gerai nepasvertomis, neaptartomis su žemdirbių organizacijomis. Baiminamasi, kad paskubėjus gali būti sužlugdyta gyvulių veislininkystė, prarastas genofondas, seniūnijose nebeliks žemės ūkio specialistų ir kita. Kiek pamatuoti tokie nuogąstavimai?
Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto Maisto rizikos vertinimo skyriaus vedėja Indrė Stoškuvienė.
Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto Maisto rizikos vertinimo skyriaus vedėja Indrė Stoškuvienė.

Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute nuolat atliekami cheminių medžiagų maisto produktuose tyrimai. Nustatomi pesticidų likučiai, veterinarinių vaistų liekanos gyvūnuose, mėsoje ir jos gaminiuose, taip pat akrilamidas, kitos medžiagos. Maisto produktuose slypinčius pavojus žmogaus sveikatai aptaria  Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto Maisto rizikos vertinimo skyriaus vedėja Indrė Stoškuvienė.

Beveik šimtą skaitytojų turinti Kaišiadorių r. Kalvių biblioteka labai reikalinga vietos gyventojams, nes, uždarius Kalvių kaimo mokyklą, biblioteka liko vienintelė vieta, kur galima ne tik knygą pasiimti, laikraštį, žurnalą paskaityti, prie kompiuterio prisėsti, bet ir jaukiai pabendrauti. Bibliotekininkė Irutė Maciulevičienė nemažai laiko skiria kelionėms į senyvų žmonių namus, jiems neretai labiau reikia bendravimo nei knygos. 

Ved. Regina Montvilienė.

„Gimtoji žemė“ – penktadienį, liepos 21 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...